Jak pozbyć się szczurów? Ten domowy odstraszacz działa lepiej niż pułapka! W mig wypłoszy gryzonie

Szczury w domu to prawdziwe utrapienie. Jak pozbyć się szczurów najszybciej? Wystarczą popularne produkty, a uciekną w popłochu! Działają lepiej niż lep na szczury i pułapka. Podpowiadamy, jak wytępić gryzonie, aby uciekały w popłochu

Jeśli na swoich meblach zauważysz ślady nadgryzień, a w kuchni lub spiżarni znajdujesz resztki jedzenia, bardzo możliwe, że masz w domu nieproszonego gościa. Szczury chętnie znajdują schronienie w gospodarstwach domowych, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest coraz zimniej. Niestety dla nas może to oznaczać duże straty. Problem ten bywa również niebezpieczny. O ile domowe szczury są zwierzątkami bardzo czystymi, dzikie szczury często przenoszą poważne choroby. Jak zatem w takiej sytuacji sobie radzić?

Zobacz wideo Zapach w mieszkaniu to ważna sprawa... Wypróbuj prosty myk na odświeżacz powietrza

Szukasz domowych porad? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Jak pozbyć się szczurów? Wykorzystaj te rośliny. To lepsze niż lep na szczury

Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się szczurów jest użycie zapachów, których gryzonie nie znoszą. Co więcej, przy metodzie tej nie wyrządzamy zwierzętom żadnej krzywdy, co może być istotne dla wielu osób. Wystarczy, że w miejscach, gdzie podejrzewasz obecność szczura, rozłożysz mieszankę takich roślin jak dzika mięta, dziewanna, dziki rumianek, oleander, świeże zielone iście pomidorów, nostrzyk, kwiaty wrotyczu, wilczomlecz czy korona cesarska. Doskonale sprawdzi się tu również czosnek.

Jak uniknąć szczurów w domu? Przygarnij kota, ale uważaj na jedną rzecz

Metoda ta może wydawać się bardziej drastyczna, ale wcale nie musi taka być. Jeśli w twoim domu pojawił się szczur i – co więcej – jest to problem powracający, być może warto przygarnąć kota. Sam zapach kota odstraszy szczury, a także jego obecność, bez konieczności ich łapania. Warto pamiętać, że jeśli kot zrobi krzywdę tym zwierzętom, naraża się na ogromne niebezpieczeństwo Szczury bowiem mogą roznosić choroby. Nie można dopuścić do takiej sytuacji.

Co na szczury w domu? Co zrobić, żeby ich uniknąć?

Kot to nie jedyny sposób na to, by nasz dom wydawał się mniej atrakcyjny dla gryzoni. Przede wszystkim, należy pamiętać o prawidłowym, szczelnym zabezpieczaniu żywności. Zwracaj uwagę szczególnie na takie produkty jak mąka, kasza czy ryż. Pomogą w tym np. plastikowe pojemniki. Dbaj również o to, aby nie zostawiać resztek jedzenie na wierzchu i zamykać kubły na śmieci.

Więcej o: