Wymieszaj z wodą i przetrzyj meble. Kurz nie będzie osiadał. Banalny trik

Kurz w naszym mieszkaniu nie raz potrafi doprowadzić do szału, gdy po długich domowych porządkach w dalszym ciągu osadza się na meblach. W takiej sytuacji wykorzystać możemy produkt, który w walce z kurzem jest skuteczniejszy niż standardowe środki czystości.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kurz jest zawsze, wszędzie, i pojawia się w domu niezależnie od tego, jak często, i z jaką skutecznością w nim sprzątamy. Jest to niestety powszechny problem, na którym najbardziej cierpią osoby z alergią. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się kurzu z mieszkania, chociażby za pomocą pochłaniacza kurzu, możemy przynajmniej spróbować zredukować go do odpowiedniego minimum. Jednak, zamiast wykorzystywać do tego odpowiednie środki czystości tak jak do tej pory, spróbujmy użyć...oliwki dla dzieci.

Ten produkt będzie działać również jako zabezpieczenie na kurz

Oliwka dla dzieci to produkt, który już dał się poznać ze swojego zastosowania do zupełnie wielu sytuacji. Możemy zastosować go zarówno do demakijażu, jak i do olejowania włosów, a nawet do kominka zapachowego. Równie dobrze poradzi sobie w walce z kurzem, zwłaszcza w przypadku drewnianych powierzchni. Wystarczy wykorzystać kilka kropli na brudny obszar, a po przetarciu go ściereczką będzie idealnie czysty i połyskujący. Zdecydowanie największą zaletą tego sposobu jest to, że taka ''na olejowana'' powierzchnia stanie się uodporniona na kurz, także nie będziemy musieli się nim martwić przez jakiś czas.

Oliwkę dla dzieci możemy wykorzystać również do skutecznego roztworu

Zastosowanie oliwki na ściereczkę i przetarcie nią mebli to tylko jeden ze sposobów, a wykonanie z tego produktu specjalnej mieszanki zdaje się być jeszcze ciekawszym rozwiązaniem. Taki roztwór jest zabójczy dla roztoczy, które w dużej mierze przyczyniają się do powstawania kurzu. Aby go wykonać, należy do butelki ze spryskiwaczem przelać trochę soku z cytryny, kilka kropel płynu do płukania, dwie łyżeczki oliwki, oraz pół szklanki wody. Gotową ''miksturą'' możemy wyczyścić nie tylko drewniane meble, ale też podobne zakurzone powierzchnie.

Więcej o: