Jak myć okna, aby były bez smug? Weź 5 zł i idź do apteki. Będą pięknie lśnić na Święta!

Jak myć okna, aby pozostały bez smug i były lśniące? Mycie okien z pewnością nie jest jedną z najbardziej lubianych prac domowych, szczególnie, teraz kiedy temperatura często spada poniżej zera. Podpowiadamy, kiedy myć okna, aby nie pojawiały się na nich smugi oraz zdradzamy, jaki produkt warto użyć do sprzątania, żeby na szybach nie osadzał się brud.

Grudzień to bez wątpienia miesiąc, w którym wiele osób zabiera się za porządku. Oprócz ścierania kurzy, czyszczenia kuchni czy mycia podłóg czaka nas także mycie okien. Jak to zrobić, aby na szybach nie pozostawały smugi, a brud się na nich nie osiadał? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Mycie okien bez smug. Kiedy najlepiej to robić, aby uzyskać najlepszy efekt?

Część osób do mycia okien używa myjki ciśnieniowej oraz chemicznych specyfików, jednak nie gwarantuje to, że nasze szyby będą czyste i pozbawione smug. Do mycia szyb możemy stworzyć także domowe środki czyszczące, które bez trudu uporają się z zabrudzeniami. Podczas mycia szyb ważne są nie tylko produkty oraz sposób ich mycia, ale także pogoda. Kiedy będziemy to robić w słoneczne dni, bardzo ciężko będzie nam uniknąć pojawienie się smug. Najlepiej robić to w pochmurny dzień, jednak nie może wówczas padać deszcz. Krople wody szybko osadzą się na szybach, a nasza praca pójdzie na marne. 

Domowy płyn do szyb z gliceryną. Jak go zrobić? 

Jeśli chcesz, aby twoje szyby były czyste długo po tym, jak je umyjesz, warto samodzielnie przygotować preparat czyszczący z dodatkiem gliceryny farmaceutycznej. Kupisz ją w każdej aptece za około pięć złotych. Czego potrzebujesz do przygotowania domowego płynu do mycia szyb? Wystarczy, że zmieszasz pół łyżeczki gliceryny z litrem wody, a następnie przelejesz roztwór do butelki z atomizerem. Następnie rozpryskaj środek na szyby i umyj je ręcznikiem kuchennym, ściereczką lub delikatną gąbką. Gliceryna stworzy niewidzialną barierę, która sprawi, że brud nie będzie przyczepiać się do szyby. Zapobiegnie także powstawaniu zacieków po opadach deszczu i śniegu

Więcej o: