W jakiej temperaturze prać ręczniki, żeby były miękkie? Te banalne triki w mig przywrócą im "puchatość"

W jakiej temperaturze prać ręczniki i jak prać ręczniki, aby ich nie zniszczyć? Czasami zdarza się, że kiedy wyciągasz je z pralki, są szorstkie i twarde. Jednak wcale nie musi tak być. Jeśli zastosujesz te metody, ręczniki będą miękkie i puszyste i zapomnisz o problemie na zawsze. Wystarczy jeden z prostych trików.

Miękkie i puszyste ręczniki to naprawdę przyjemna sprawa po wyjściu spod prysznica. Jednak czasem zdarza się, że po wyjęciu z pralki stają się one szorstkie i twarde. Mamy jednak metody, aby wyprać je w taki sposób, aby już zawsze były miękki i puszyste.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

W jakiej temperaturze prać ręcnziki, aby były miękkie i puszyste? Zawsze sprawdzaj metkę

Jeśli chcesz wyprać ręczniki, musisz pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze, to sprawdzić metkę. Producent często podpowiada na niej jakie ustawienia powinna mieć pralka, aby ręczniki nie straciły swoich właściwości. Jednak większość z nich ma podobne wymagania:

  • Odpowiednia temperatura dla ręczników do prania mieście się w przedziale od 40 do 60 stopni Celsjusza,
  • Zawsze segreguj ręczniki przed włożeniem ich do pralki, podziel je kolorystycznie,
  • Pierz ręczniki co najmniej raz w tygodniu
  • Nie używaj proszków ani wybielacza, płyny będą znacznie lepszym wyborem.

Dzięki tym zasadom ręczniki będą miały większe szanse być miękkie i puszyste. Warto jednak również zastosować kilka trików.

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Dodaj trochę octu i sody oczyszczonej

Jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, że ręczniki będą miękkie i puszyste, użyj octu i sody oczyszczonej. To dziecinnie proste. Rozpuść trzy łyżki sody w szklance wody. Następnie wlej do dozownika na płyn do płukania. Natomiast ocet dodaj w niewielkiej ilości bezpośrednio do prania. Zadziała on odkażająco i pomoże zmiękczyć włókna w ręczniku. Pomoże też na zapach stęchlizny, który czasem pojawia się po praniu. Dzięki zastosowaniu tych składników twoje ręczniki zawsze będą miękkie i przyjemne w dotyku.

Więcej o: