Meteorolodzy ostrzegają. Śnieżycy, jaka nawiedzi Polskę na dniach nie pamiętają najstarsi górale

Największa od lat burza śnieżna nawiedzi Polskę już w ten weekend. Być może będzie to największa burza śnieżna od dekady. Meteorolodzy ostrzegają, że czekają nas intensywne opady śniegu, którym będzie towarzyszyć porywisty wiatr, powodujący zawieje i zamiecie.

Jeśli prognozy, choć w połowie się sprawdzą, to czeka nas bardzo dynamiczny pogodowo weekend. Polskę może nawiedzić największa burza śnieżna od 10 lat.

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Potężna śnieżyca może uderzyć w Polskę już w ten weekend. Meteorolodzy ostrzegają

Jak informują prognozy pogody, w najbliższym czasie czeka nas atak zimy na taką skalę, jakiej nie widzieliśmy od 10 lat. Deszcz coraz częściej będzie zmieniać się w śnieg, którego pokrywa może miejscami dochodzić do 30 cm.

Od niedzieli 11 grudnia 2022 do wtorku 13 grudnia nadciągną nad Polskę potężne śnieżyce, którym może towarzyszyć porywisty wiatr. Czekają nas również duże spadki temperatur. Tak siarczystego mrozu nie było u nas od miesięcy.

Burze śnieżne i siarczyste mrozy w Polsce. Co nam grozi w taką pogodę?

Burze śnieżne z silnym wiatrem i słabą widocznością mogą być bardzo niebezpieczne. Zamiecie śnieżne często kojarzą się z silnym wiatrem, przez co temperatura odczuwalna jest sporo niższa, niż wskazują termometry. Burze śnieżne są bardzo niebezpieczne dla ludzi mieszkających w regionach ich występowania, ponieważ mogą powodować przerwy w dostawie prądu lub uniemożliwić dojazd na czas służb. Zamiecie śnieżne mogą również spowodować wiele szkód materialnych, takich jak wybite okna lub powalone drzewa.

Najlepszym sposobem ochrony przed śnieżycą jest pozostanie w domu. Pomoże to uniknąć niebezpieczeństw związanych z burzą, takich jak śliskie chodniki, oblodzone drogi i przerwy w dostawie prądu.

Więcej o: