"Co pani robi? - Rabuję bank". Na nagraniu widać, jak 91-latka zadaje cios w plecy

Sceny grozy rozegrały się w polskim mieście. Staruszka uderzyła kobietę i nie dopuściła do napadu na bank. Młoda napastniczka próbowała dokonać kradzieży, a co więcej - groziła pracownikom nożem. 91-latka bez wahania wkroczyła do akcji.

We wtorek 6 grudnia, doszło do napadu na bank w Przemyślu. Napastniczka terroryzowała pracowników nożem i żądała pieniędzy. Jednak między innymi dzięki odważnej postawie 91-letniej staruszki, udało się udaremnić napad. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Napad na stację benzynową w Nowym Miasteczku. 19-latek pobił pracownika, a z kasy zabrał kilkanaście monet

Napad na bank w Przemyślu. Młoda kobieta groziła pracownikom nożem

We wtorek 6 grudnia, około godziny 16, młoda kobieta weszła do banku przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Następnie zaczęła grozić pracownikom nożem i żądać od nich pieniędzy. Na jednym z nagrań, które wyciekło do internetu, widać jak napastniczka ciągnie jedną z kobiet (najpewniej pracowniczkę banku) za włosy. W dodatku kobieta w tle próbuje zagadywać agresorkę, jednak ta nie chciała dać za wygraną. W ostatecznie udanych próbach pomogła również 91-letnia staruszka. Kiedy napastniczce zadano pytanie, co robi, odparła bez wahania, że rabuje bank.

Pieniądze Waloryzacja świadczeń 2023. O ile? Rekordowy wskaźnik waloryzacji

Bohaterska staruszka pomogła w ujęciu agresorki. Uderzyła ją kulą ortopedyczną

Kiedy napastniczki nie udawało się powstrzymać ani uspokoić do akcji wkroczyła bohaterska 91-letnia staruszka. Kiedy agresorka odmawiała puszczenia kobiety, którą ciągnęła za włosy, seniorka podeszła do niej od tyłu i zaczęła uderzać kulą ortopedyczną. Na nagraniu widać, jak następnie napastniczka próbuje uciec z banku, jednak zatrzymują ją inne osoby. Ostatecznie młodej kobiecie nie udało się uciec i została aresztowana. 

Młodej kobiecie zostały postawione zarzuty. Co jej grozi?

Jak czytamy na portalu tvn24, napastniczką okazała się 26-letnia kobieta. Przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia, w których przyznała, że potrzebowała pieniędzy na powrót do kraju. Za rozbój grozi od 2 do 12 lat więzienia, jednak przez to, że kobieta groziła pracownikom nożem, nie może zostać skazana na czas krótszy niż 3 lata pozbawienia wolności. 

Czyszczenie zmywarki Jak wyczyścić zmywarkę? Wlej trzy łyżki, a brud i smród znikną!

Więcej o: