Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Ten jeden produkt sprawi, że będą lśniły na nowo

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Na meblach w kuchni, często osadzają się resztki tłuszczu. Niestety typowe detergenty, których używasz do sprzątania, nie zawsze poradzą sobie z tego rodzaju zanieczyszczeniami. Istnieją jednak sposoby, aby poradzić sobie z problemem. Szafki będą lśnić.

Na szafkach kuchennych regularnie osadzają się zanieczyszczenia z tłuszczu. Nie zawsze łatwo sobie z nimi poradzić. Jeśli jednak użyjesz tych produktów, które masz już w domu, usuniesz zabrudzenia błyskawicznie, a szafki kuchenne będą lśnić jak nowe.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wypróbuj metodę z octem

Jeśli chcesz, aby szafki w twojej kuchni lśniły jak nowe, spróbuj użyć octu. Regularne sprzątanie i czyszczenie mebli to podstawa, aby skutecznie walczyć z problemem osadzającego się tłuszczu. Z takimi zanieczyszczeniami doskonale poradzi sobie ocet. Na początek zagotuj wodę, a kiedy będzie już wrzeć, wymieszaj ją z octem w proporcji 1:1. Następnie przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj zabrudzone miejsca roztworem i pozostaw na kilka minut. Na koniec umyj meble ciepłą wodą i gotowe. Szafki w kuchni będą lśnić jak nowe.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Doskonałą metodą, na walkę z zabrudzeniami z tłuszczu jest soda oczyszczona. Wlej do naczynia litr wody i dodaj 4 łyżki proszku. Następnie poczekaj, aż soda się rozpuści. Możesz pomieszać roztwór, aby przyspieszyć proces. Kiedy będzie gotowy, nałóż go na zabrudzenia. Pozostaw na kilka minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Szafki powinny odzyskać dawny blask.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Możesz też wykorzystać płyn do mycia naczyń

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z plamami z tłuszczu, jest umycie ich płynem do mycia naczyń. Wymieszaj go z wodą i nałóż na zanieczyszczenia, a na dobre pozbędziesz się problemu. Detergent nie jest szkodliwy dla mebli, więc nic nie zostanie uszkodzone. Nie dość, że szafki będą lśniły, to w dodatku będą pięknie pachnieć

Więcej o: