Horoskop cygański 2023. Na czym polega ta wróżba? Twój los zapisano w jednej z ośmiu kart

Czy wiesz, że istnieje horoskop cygański? Podobnie jak ten astrologiczny, może wiele powiedzieć o tym, jaki los cię spotka, a także o predyspozycjach do niektórych cech charakteru. Zasady są podobne, jednak horoskop nie odnosi się do gwiazd, a do kart! Zobacz, na czym polega horoskop cygański.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje horoskop cygański. Ta grupa etniczna posiada wrodzone predyspozycje do wróżenia. Nic więc dziwnego, że mają również własny horoskop. Jednak różni się on trochę od tego astrologicznego, który wszyscy znają.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Jak oblicza się horoskop cygański? Podobnie do astrologicznego

Ta grupa etniczna ma wrodzone zdolności wróżenia oraz rozumienia zawiłości ludzkich charakterów. Nic więc dziwnego, że stworzyli swój własny horoskop. Na pierwszy rzut oka, może wyglądać, że jest on bardzo podobny do tego astrologicznego, jednak znacznie się różni. W horoskopie cygańskim wykorzystuje się karty klasyczne. Na podstawie kolorów i figur, można dzięki niemu przewidzieć jaki los cię czeka lub jakie masz predyspozycje do różnych cech charakteru. Sprawdź, którą kartą jesteś: 

  • Szóstka trefl (30 grudnia – 15 lutego)
  • Siódemka trefl (16 lutego – 5 kwietnia)
  • Ósemka trefl (6 kwietnia – 18 czerwca)
  • Dziewiątka kier (19 czerwca – 2 lipca)
  • Dziesiątka karo (3 lipca – 10 września)
  • Walet pik (11 września – 11 listopada)
  • Dama trefl (12 listopada – 22 grudnia)
  • Król kier (23 grudnia – 29 grudnia)

Nie tylko twoja karta jest ważna w horoskopie cygańskim

Oprócz tego, że możesz dowiedzieć się czegoś o swoim losie i charakterze, co działa podobnie do horoskopu astrologicznego, z kart klasycznych można również wróżyć. Trzeba jednak uważać. Zdaniem wielu te karty mają swoją moc i jeśli będziesz używać ich zbyt często, mogą ją kompletnie stracić. Proces wygląda podobnie do tarota. Horoskop cygański wyróżnia cechy charakteru:

Szóstka trefl to opanowany realista, który nie ulega łatwo emocjom. Jest stanowczy i pewny siebie. Siódemka trefl to mediator, optymista, zazwyczaj nie lubi konfliktów. Próbuje podchodzić do wszystkiego pokojowo i nie jest stronniczy. "Ósemki" bywają ambitne, niekiedy też wysportowane. Rozpiera je energia i mają w sobie ducha rywalizacji. Dziewięć, to cyfra, która chłonie wiedzę. Szybko się uczy, jest inteligentna i zawsze chce wygrywać. Dziesiątka karo ma dobre zdrowie, dba o siebie i innych, ceni niezależność. Walet pik uwielbia być w centrum uwagi, jest twórczy i uwielbia towarzystwo. Dama trefl nie znosi krytyki, jest wrażliwa i bywa dumna. Woli pierwsza odejść, niźli zostać skrzywdzona. Król kier to zaś ogromny szczęściarz. Większość rzeczy przychodzi mu łatwo i rok 2023 może należeć właśnie do niego.

Więcej o: