Pranie tapicerki samochodowej. Odkurzacz nie będzie potrzebny! Wysyp ten produkt, a plamy same znikną

Pranie tapicerki samochodowej nie musi być trudne! Czasem nawet odkurzacz piorący i płyn do prania tapicerki mogą okazać się zbędne. Środki, których potrzebujesz do czyszczenia foteli, znajdziesz w domu i należą do grupy tych, które kosztują grosze.

Pranie tapicerki w samochodzie powinno się odbywać regularnie. W zakamarkach foteli może znajdować się dużo kurzu i resztek jedzenia. Jest to nie tylko niehigieniczne, ale też niezdrowe, ponieważ na siedzeniach pojawią się roztocza, które mają działanie alergiczne. Nie musisz kupować drogich detergentów do prania tapicerki, by porządnie je wyczyścić. Pomogą ci w tym produkty, które znajdziesz w domu

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

Czyszczenie tapicerki samochodowej. Możesz najpierw zebrać śmieci i okruszki

Przed czyszczeniem tapicerki należy dokładnie odkurzyć wnętrze samochodu. Wyrzuć wszystkie śmieci i wyciągnij dywaniki. Okruszki potrafią wejść w najmniejsze zakamarki, dlatego wybierz odkurzacz o dużej sile ssącej. Powtarzaj tę czynność regularnie, najlepiej co dwa tygodnie, ponieważ na fotelach samochodowych można znaleźć wiele zabrudzeń, takich jak sierść, kurz czy roztocza.

Pranie tapicerki samochodowej bez używania odkurzacza piorącego

Do wyczyszczenia foteli w samochodzie przydadzą ci się środki, które znajdziesz w swojej kuchni. Jednym z nich jest płyn do mycia naczyń. Nanieś niewielką ilość detergentu na zwilżoną gąbkę lub ściereczkę i delikatnie przetrzyj nim zabrudzenia. Płyn do mycia naczyń doskonale poradzi sobie z tłustymi plamami. Podobne działanie ma talk. Posyp nim tłuste miejsce i odczekaj kilka minut. Proszek wywabi plamę. Następnie dokładnie odkurz siedzenie, by nie zostawić resztek talku w materiale. Do sprzątania przyda się także ocet, który świetnie się sprawdza przy usuwaniu plam po kawie, herbacie, mleku, a nawet wymiocin. Wlej trochę octu do litra wody i zamocz w płynie ściereczkę. Następnie przetrzyj nią zabrudzenia. Na koniec użyj soku z cytryny. Wymieszaj go z wodą i skrop nim siedzenia, by pozbyć się roztoczy i bakterii.

Płyn do prania tapicerki nie będzie potrzebny? Pamiętaj o tych zasadach

Przy praniu tapicerki zwróć uwagę na to, w jaki sposób używasz powyższych produktów. Czyszcząc siedzenia w nieodpowiedni sposób, możesz łatwo je zniszczyć. Pamiętaj, by nie trzeć mocno tapicerki ścierką, ponieważ mogą pojawić się odbarwione zatarcia. Jeśli widzisz, że plamy łatwo schodzą, rób to delikatnie. W przypadku mocniejszych zabrudzeń lepiej użyć specjalnych detergentów lub myjki parowej.

Więcej o: