Każdy kierowca powinien znać ten trik. Zawsze miej go pod ręką w samochodzie, na pewno się przyda

Włóż go do schowka w samochodzie, dzięki temu unikniesz stresu podczas jazdy. Pomoże ci w kryzysowej sytuacji i poprawi bezpieczeństwo jazdy. Ten trik powinien znać każdy kierowca.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zwłaszcza jeśli dzięki nim możesz poprawić swój komfort podczas jazdy samochodem. Koniec ze stresem i nerwami. Wystarczy, że zawsze będziesz go mieć pod ręką. Pomoże ci wyjść z kryzysowej sytuacji. Oprócz oczywistego zastosowania można go użyć także w samochodzie. Sprawdź, o czym mowa.

Zobacz wideo Samochód dostawczy wjechał w pojazd służb utrzymaniowych na ekspresówce

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Złe warunki atmosferyczne to zmora kierowców. Na szczęście jest na to sposób

Jesień i zima to pory roku, w których najtrudniej poradzić sobie za kierownicą. Obfite deszcze,  spadające liście i śnieg wpływają na złą widoczność. Ważne jest, aby w tym czasie mieć sprawny wycieraczki w samochodzie. Są one niezbędne do bezpiecznej jazdy, zwłaszcza po zmroku. Zdarza się, że nieczystości na szybie rozmazują się, co powoduje nie tylko rozdrażnienie, ale też brak pełnej koncentracji. Winę za taką sytuację ponoszą wycieraczki. Jednak istnieje bardzo prosty trik, który poprawi ich jakość. 

Jak w prosty sposób pozbyć się nieczystości z wycieraczek? Odpowiadamy

Wycieraczki w okresie jesienno-zimowym mają naprawdę sporo pracy. Nic zatem dziwnego, że po pewnym czasie jakość ich pracy spada. Zamiast usuwać wszystkie zanieczyszczenia z szyb, radzą sobie tylko z nadmierną ilością wody. Powodem takiej sytuacji są po prostu brudne wycieraczki. Gromadzi się na nich spora warstwa nieczystości, przez co, zamiast likwidować kolejne plamy, tylko je rozmazują. Z pomocą przychodzi wtedy pilniczek do paznokci. Domowe narzędzie do manicure'u i pedicure'u przyda się także w samochodzie.

Ostre krawędzie nie są dla niego problemem. Sprawdź jak pilniczek do paznokci poradzi sobie z wycieraczkami w samochodzie

Aby skutecznie uporać się z rozmazywaniem zanieczyszczeń na szybie, najpierw wyczyść wycieraczki. Odegnij je i przetrzyj szmatką namoczoną w dowolnym alkoholu, aby pomogła częściowo rozpuścić brud. Następnie weź papierowy pilniczek do paznokci i lekko wyszoruj powierzchnię wycieraczek. W ten sposób usuniesz wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia. Ten sposób z pewnością ci pomoże w odzyskaniu prawidłowego pola widzenia. Nie zapominaj jednak o systematycznej wymianie wycieraczek. 

Więcej o: