Figowiec benjamina przez jeden błąd może stracić kolor! Stosuj te zasady, a zawsze będzie zielony

Figowiec benjamina to piękna roślina doniczkowa, która ozdobi twoje mieszkanie. Jak dbać o figowiec benjamina? Nie jest trudny w uprawie. Wystarczy, że zapamiętasz te kilka zasad, a będzie zawsze piękny i zielony. Zobacz, jakie to proste i nie popełnij błędów w pielęgnacji.

Figowiec benjamina to roślina, z którą poradzi sobie nawet nowicjusz. Nie ma wielkich wymagań, natomiast stanowi piękną ozdobę do domu. Wystarczy pamiętać o tych kilku zasadach, a figowiec benjamina będzie już zawsze zielony. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Figowiec benjamina jest idealny dla nowicjuszy. Wystarczy odpowiednie miejsce

Figowiec benjamina lubi nasłonecznione miejsca. Dlatego idealnym miejscem będzie takie z dobrym dostępem do rozproszonego światła. Pamiętaj, aby nie wystawiać go na bezpośrednie słońce. Promienie mogą wywołać poparzenia a liściach rośliny. W cieniu roślina również będzie sobie słabo radzić i może zacząć tracić liście. Uważaj także, aby nie przestawiać figowca zbyt często. Zwykle na przenoszenie, będzie reagować stratą liści. 

Figowiec benjamina musi mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę

Roślina nie ma pod tym względem zbyt wielkich wymagań. Doskonale poradzi sobie w temperaturze pokojowej. Jednak w okresie jesienno-zimowym warto pomyśleć o tym, aby była ona trochę niższa. W tym czasie najlepiej zapewnić figowcowi benjamina temperaturę od 10 do 18 stopni Celsjusza.

Figowiec benjamina musi być regularnie podlewany. Nie popełniaj tego błędu

Figowiec benjamina nie lubi zbyt dużo wody. Oczywiście nie może jej być również zbyt mało, jednak nadmiar będzie prowadzić do żółknięcia liści. Jeśli chcesz podlać roślinę, sprawdź najpierw, czy ziemia lekko przeschła. Będzie to idealny moment, aby podlać figowca. Zwykle warto podlewać roślinę co około dwa dni. Jednak najważniejszym wyznacznikiem jest sucha ziemia. 

Natomiast figowiec lubi zraszanie liści. Pozbędziesz się w ten sposób kurzu, ale także zapewni odpowiednią wilgotność. Jednak zawsze używaj do tego odstałej wody. Musi nabrać temperatury pokojowej. Dzięki temu figowiec benjamina będzie zawsze zielony.

Więcej o: