Dlaczego gwiazda betlejemska nie kwitnie? Jeśli zastosujesz te triki, zdąży cię zachwycić na Święta

Gwiazda betlejemska obok choinki jest rośliną, która najczęściej zdobi nasze wnętrza podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jej uprawa nie należy jednak do najłatwiejszych i trzeba pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Dowiedz się, jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską, aby jeszcze zakwitła na Święta.

Na to, czy gwiazda betlejemska będzie pięknie kwitła, ma wpływ nie tylko to, jak o nią zadbamy. Ważne jest także, to jak była przechowywana przed zakupem. Pamiętaj, aby nie kupować tej rośliny od ulicznych sprzedawców, ponieważ gwiazda betlejemska mogła zostać przemrożona lub przechłodzona. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Dlaczego gwiazda betlejemska gubi liście? Wyjaśniamy, co zrobić, aby pięknie zakwitła

Gwiazda betlejemska może gubić liście z kilku powodów po pierwsze dlatego, że przemarzła. Najlepszą temperaturą dla tej rośliny będzie ta między 15 a 21 stopniami. Jeśli roślina znajdzie się w pomieszczeniu, gdzie temperatura jest niższa niż 10 stopni, to może dojść do uszkodzenia liści i ich wypadania. Inną przyczyną gubienia liści przez gwiazdę betlejemską jest to, że stoi ona w za ciemnym pomieszczeniu. Roślina ta potrzebuje dużo światła, dlatego warto postawić ją w nasłonecznionym miejscu np. na parapecie. Kolejnym powodem, dla którego gubi liście jest jej nieodpowiednie podlewanie. 

Gwiazda betlejemska podlewanie. Jak często należy to robić? 

Gwiazda betlejemska nie może mieć nadmiernie mokrego podłoża, jednak zawsze musi być ono wilgotne. Jeśli w doniczce będzie za dużo wody, korzenie zaczną gnić z kolei, kiedy będzie jej za mało, liście stracą swoja jędrność. Na to, co ile dni podawać gwiazdę betlejemską mają wpływ warunki panujące w pomieszczeniu, dlatego najlepiej codziennie kontrolować wilgotność gleby i sprawdzać, czy nie przeschła. Należy ją podlać, gdy gleba na głębokości dwóch centymetrów będzie sucha. Zazwyczaj trzeba ją podlewać co dwa do siedmiu dni. 

Więcej o: