Liście monstery żółkną? Zastosuj te triki a roślina zazieleni się niczym na wiosnę

Jak pielęgnować monsterę? Na rynku znajdziemy wiele gatunków tej efektownej rośliny: monstera deliciosa, monstera minima, monstera monkey mask czy monstera thai constellation. Bez względu na to, który wybierzesz, koniecznie zastosuj tę zasadę, kiedy liście monstery żółkną.

Monstera to idealna roślina dla początkujących. Nie ma zbyt wielkich wymagań, natomiast stanowi piękną ozdobę domu. Co więcej, jeśli będziesz mieć szczęście i trafi ci się odmiana o specyficznych przebarwieniach, możesz się naprawdę wzbogacić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Monstera deliciosa, monstera minima, monstera monkey mask czy monstera thai constellation. Dzięki tej możesz sporo zarobić!

Monstera nie ma zbyt wielu odmian. Najczęstszą jest monstera dziurawa. Jednak najciekawsza odmiana monstery to "Variegata". To kolekcjonerski rodzaj rośliny. To odmiana o mniejszych liściach i kremowo białych przebarwieniach. Roślina o tym ubarwieniu jest bardzo poszukiwana na rynku, ponieważ jest bardzo rzadka. To sprawia, że jest również bardzo droga. Niektóre egzemplarze kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli ją posiadasz, możesz się mocno wzbogacić. 

 

Jak pielęgnować monsterę? Światło i temperatura są istotne, choć roślina nie wymaga wiele

Monstera jest mało wymagającą rośliną. Poradzą z nią sobie nawet nowicjusze. Będzie się doskonale rozwijać nawet w cieniu. Jednak idealne będzie światło rozproszone. Natomiast roślina źle znosi bezpośrednie słońce, które może sprawić, że liście doznają poparzeń. Monstera nie ma również wielkich wymagań co do temperatury. Dobrze będzie rozwijać się w około 20 stopniach Celsjusza.

Jak pielęgnować monsterę? Podlewanie to podstawa w uprawie

Pomimo egzotycznego wyglądu, monstera nie potrzebuje zbyt wiele wody. Jeśli będziesz podlewać ją raz w tygodniu, powinno to w zupełności wystarczyć roślinie. Sprawdź jednak zawsze czy wierzchnia warstwa ziemi przeschła. Jeśli wciąż jest wilgotna, wstrzymaj się z podlewaniem, ponieważ możesz przelać roślinę. Zimą roślina może przetrwać bez podlewania nawet dwa tygodnie, ze względu na wyższą wilgotność. Warto również zwilżać liście monstery. Używaj do tego zawsze odstałej wody. Dzięki temu roślina będzie błyszczeć, a także zapewnisz jej odpowiednią wilgotność.

Więcej o: