Niezawodny sposób na parujące szyby w aucie? Zacznij unikać tego błędu! Wiele osób o tym nie wie

Parujące szyby to uciążliwy problem. Zamiast kupować drogie specyfiki, wystarczy zapobiec tej sytuacji zupełnie za darmo. Można także użyć czegoś bardzo taniego. Sprawdź, co poradzi sobie z parą.

Ograniczenie widoczności w samochodzie to bardzo duży problem. Parujące szyby nie tylko denerwują kierowców, ale przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo. Brak odpowiedniej widoczności to poważny problem. Może doprowadzić nawet do kolizji drogowej, co wygeneruje dodatkowe koszty. A wystarczy zapobiegać parowaniu, w dodatku za kilka złotych lub zupełnie za darmo. 

Zobacz wideo Ekopłyn do mycia szyb z czterech składników

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego szyby parują? Możliwe powody

Parujące szyby w samochodzie to problem, który notorycznie pojawia się jesienią i zimą. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza na zewnątrz wpływa na osadzanie się pary wodnej na szybach. Jeżeli mimo zastosowania różnych metod, problem powraca, warto sprawdzić nawiew, klimatyzację, a także filtr przeciwpyłkowy, w którym mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Przyczyną może być także nadmierna wilgoć wewnątrz samochodu. Mokre materiałowe wycieraczki pod nogami wolno oddają wodę, dlatego warto rozważyć wymianę ich na gumowe. 

Łatwe sposoby na parujące szyby w samochodzie. Zapamiętaj je

Kierowcy, którzy parkują samochodem w garażu, powinni zostawić uchylone okna na noc. Dzięki temu wilgoć, która zgromadziła się a pojeździe, będzie mogła swobodnie się z niego wydostać. Jeżeli problem się pojawi, można wykorzystać klimatyzacje, lub nawiew dostępny w samochodzie. Należy skierować powietrze na szybę, ale para zniknęła. Dobrym sposobem jest także zrobienie domowego pochłaniacza wilgoci. Wystarczy wsypać żwirek dla kota do pojemnika i położyć go na desce rozdzielczej, aby skutecznie zlikwidował nadmiar wody w powietrzu. 

Zaparowane szyby zmniejszają bezpieczeństwo. Nie bagatelizuj problemu!

Parujące szyby wpływają na niższą widoczność tego, co dzieje się poza samochodem. Jazda w mieście, w lesie, czy na autostradzie wymaga takiego samego skupienia i uwagi. W momencie, w którym nie ma pewności, co znajduje się przed samochodem, pojazd stanowi ogromne zagrożenie. W niebezpieczeństwie znajduje się nie tylko kierowca, ale także pozostali uczestnicy ruchu drogowego, piesi i zwierzęta żyjące w lesie. Ograniczona widoczność wpływa na dłuższy czas reakcji, co w konsekwencji prowadzi do kolizji, czy wypadków. 

Więcej o: