Sposób na pleśń na ścianie? Weź 10 złotych i idź do apteki. Po ciemnym nalocie nie będzie ani śladu!

Środki na pleśń na ścianie, czy suficie często bywają drogie, a do tego mogą być szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby, które są tańsze, bezpieczniejsze, a przy tym tak samo skuteczne. Jak usunąć pleśń za pomocą produktów kupionych w aptece? Wyjaśniamy!

Pleśń w domu w jakiejkolwiek postaci jest problemem uciążliwym, a także niebezpiecznym. Wdychanie pleśni może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia, obejmujące zatrucia, rozwój alergii i chorób układu oddechowego, a także chorób wątroby, wrzodów, a nawet krwawień w jelitach. Dlatego też, gdy tylko zauważymy choćby niewielkie ilości pleśni, musimy działać natychmiastowo. Jak z tym problem można poradzić sobie domowym sposobem?

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Szukasz domowych porad? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Skąd się bierze pleśń? Co zrobić, żeby nie było pleśni w domu?

Pleśń rozwija się bardzo szybko w wilgotnych pomieszczeniach i przy wyższej temperaturze. Niestety są to warunki, które często panują w naszych łazienkach. To tu właśnie pleśń występuje najczęściej, choć może też ona pojawić się np. w kuchni. Trudno jest ryzyko tego problemu wyeliminować całkowicie, ale można podjąć pewne kroki, aby je zmniejszyć. Przede wszystkim bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja wszystkich pomieszczeń.

Sposoby na pranie tapicerki samochodowej. Użyj produktów z kuchni Pranie tapicerki samochodowej. Odkurzacz nie będzie potrzebny!

Domowy środek na pleśń na ścianie i suficie. Wypróbuj olejek herbaciany

Jeśli pleśń już się pojawiła, nie powinniśmy panikować. Problem ten można dość łatwo usunąć, i to bez użycia drogiej chemii. Wystarczy, że udasz się do apteki i kupisz olejek herbaciany. Następnie łyżeczkę olejku należy wymieszać ze szklanką wody, a otrzymany roztwór przelać do butelki ze spryskiwaczem i spryskać spleśniałe miejsca. Teraz pozostaw je na 3 dni. Po tym czasie zmyj pozostałości pleśni wodą z mydłem i dokładnie wysusz powierzchnię.

pleśń w doniczce Pleśń w doniczce? Wypróbuj ten trik. Wystarczy użyć jednej przyprawy

Jak pozbyć się pleśni w domu? Pomocny będzie ocet i boraks

Choć olejek herbaciany na pleśń jest bardzo skuteczny, to nie jest to metoda najszybsza. Dobrą alternatywą pod tym względem będzie ocet z wodą. W tym przypadku łączymy płyny w proporcji 1:1, spryskujemy pleśń i odczekujemy kilka godzin, a następnie postępujemy podobnie jak przy olejku herbacianym. Boraks z kolei sprawdzi się doskonale przy większych powierzchniach. Szklankę tego produktu dodaj do litra gorącej wody i nałóż miksturę na pleśń za pomocą gąbki. Poczekaj, aż boraks zaschnie i usuń go z czyszczonej powierzchni.

Więcej o: