Jak pozbyć się uciążliwego kamienia spod prysznica? Te triki sprawią, że będzie błyszczał jak nowy

Łazienka jest świetnym miejscem do osadzenia dla kamienia. W szczególności kabina prysznicowa, z której ciężko go usunąć. Na rynku jest sporo dedykowanych detergentów, jednak zazwyczaj trzeba się na nie mocno wykosztować. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego kamienia a przy okazji zaoszczędzić. Wypróbuj te sprawdzone domowe sposoby, a efekt Cię zachwyci.

Sprzątanie łazienki, a w szczególności kabiny prysznicowej nie zalicza się do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Ciężki do usunięcia osad pod prysznicem, jest zmorą wielu z nas, zwłaszcza że szorowanie powierzchni różnymi szczotkami, może ją uszkodzić. Większość sklepowych detergentów zawiera w sobie mikrogranulki, które, choć mogą usunąć kamień z szyby prysznicowej, wraz z nim zetrą powłokę ochronną i mogą ją porysować.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Szukasz domowych porad? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień pod prysznicem? Na pomoc przychodzi ocet

Ocet jest niezawodnym produktem, jeśli mówimy o czyszczeniu domu. Nic dziwnego więc, że również świetnie sobie poradzi w walce z zalegającym kamieniem. Kabina prysznicowa nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o unikalność octu. Wystarczy, że wymieszamy go z wodą w proporcji 1:1 i zlać go do butelki ze spryskiwaczem. Po rozpyleniu go na kabinę prysznicową pozostawiamy go tam na kilka minut. Po tym czasie wycieramy go gąbką i możemy podziwiać nasz wolny od kamienia prysznic.

Do wypieków i do walki z kamieniem. Soda oczyszczona się tym zajmie

Soda jest genialnym środkiem do czyszczenia. Najlepiej działa w połączeniu z wodą utlenioną, wymieszane poradzą sobie nawet z grzybem czy pleśnią. Jak sodę wykorzystać do umycia kabiny? Wystarczy wysypać nią zabrudzone miejsca i zostawić na piętnaście minut. Następnie trzeba intensywnie spłukać miejsce posypane sodą. Gdy już ją zmyjemy, to miejsce należy polać wodą utlenioną i pozostawić do wyschnięcia. Soda ułatwi nam również czyszczenie odpływu i baterii prysznica.

Nie wierzysz w ekologiczne środki? Wypróbuj płyn nabłyszczający do zmywarki

Jest on świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy podchodzą z dystansem do domowych i ekologicznych sposobów. Wciąż nabłyszczacz do zmywarek jest mniej szkodliwy niż dedykowane do usuwania kamienia silne detergenty. W jaki sposób użyć go do wyczyszczenia prysznica? Przelej go do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl na szybach.

Więcej o: