Jak wyprać kurtkę puchową? Wystarczy ten prosty trik, a będzie jak nowa. Już nigdy nie popełnisz błędu

Jak wyprać kurtkę puchową? Nie należy to do zbyt prostych zadań. Jednak wystarczy, że zastosujesz te kilka prostych trików, a puch nigdy się nie zbije. Kurtka na pewno się też nie odkształci. Sprawdź, w jaki sposób bezpiecznie wyprać kurtkę puchową, sięgnij tylko po tę rzecz.

Pranie kurtki puchowej może przysporzyć wiele problemów. Ten rodzaj odzieży łatwo się odkształca, a puch w środku łatwo się zwija w kulki. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z kupna tego rodzaju kurtki. Jednak wcale nie trzeba tego robić! Wystarczy ten prosty trik, a kurtka doskonale się wypierze i będzie wyglądać jak nowa. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wyprać kurtkę puchową? Najpierw odpowiednio ją przygotuj 

Jeśli chcesz dobrze i bezpiecznie wyprać kurtkę puchową, najpierw trzeba odpowiednio ją do tego przygotować. Na początek jednak zawsze sprawdzaj metkę, wszytą przez producenta. Pamiętaj też, że tego rodzaju kurtki nie wolno prać częściej niż raz w roku. Zanim wrzucisz ją do pralki, zadbaj także o:

  • Wyczyść porządnie pojemniki pralki,
  • Sprawdź, czy z bębna nie wystają żadne ostre elementy i wyczyść go miękką szmatką,
  • Wyciągnij wszystkie rzeczy z kieszeni
  • Zapnij wszystkie zamki w kurtce i przewróć ją na drugą stronę.

Pamiętaj także, aby odpowiednio dobrać płyn do prania. Warto zaopatrzyć się w taki, specjalnie stworzony dla kurtek puchowych. Zadbaj także, o odpowiednią temperaturę prania. Powinna ona wynosić maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Ustaw także najdelikatniejszy program w pralce i nastaw obrony maksymalnie na 400. Po praniu pamiętaj, aby nie wykręcać kurtki, a delikatnie odcisnąć nadmiar wody, trzymając ją w pionowej pozycji. 

Kosz Umieść to na dnie kosza, a przykry zapach zniknie. Banalny trik

Jak wyprać kurtkę puchową? Użyj piłek tenisowych

Jeśli chcesz uniknąć odkształcenia się kurtki i zwijania puchu w kulki, sięgnij po piłki tenisowe. Wystarczy dorzucić do prania 4 piłki tenisowe, a zapomnisz o problemie. Nie musisz się obawiać, nie uszkodzą one materiału, natomiast skutecznie będą rozbijać puch i zapobiegać zwijaniu. Dzięki temu kurtka nie ulegnie deformacji.

Niedziela handlowa w jednym ze szczecińskich centrów handlowych, 2 grudnia 2020 r. Czy 11 grudnia jest niedziela handlowa? Spieszymy z odpowiedzą

Więcej o: