Bromierzyk, nawiedzona wieś pod Warszawą. Tylko nieliczni mają odwagę wejść tam nocą

Wieś Bromierzyk to tajemnicze miejsce na Mazowszu, znane również jako najbardziej nawiedzona wieś w Polsce. Wieś ma mroczną przeszłość i cieszy się złą sławą, bo przyciąga jak magnes ludzi wierzących w zjawiska paranormalne. Podobno nawiedzają ją duchy zmarłych.

Ludzie odwiedzający położony nieopodal Warszawy Bromierzyk czują podobno dziwny niepokój. Odrealniona atmosfera tego miejsca sprzyja dziwnym zanikom pamięci i wrażeniem bycia obserwowanym. Mało kto odważyłby się odwiedzić to miejsce nocą. Co wiemy o "najbardziej nawiedzonej wsi" w Polsce?

Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tajemniczy las we wsi pod Warszawą, Dlaczego przeraża turystów i miejscowych?

Wieś Bromierzyk tak naprawdę już nie istnieje. Jednak miejsce to, jak większość miejscowości uchodzących za "nawiedzone", ma swoją mroczną historię. Legend o samej wsi jest wiele, jedne bardziej, inne mniej prawdopodobne.

Widok z Kasprowego Wierchu na Tatry ZachodnieTatry jak lądowisko dla UFO. Tajemniczy przypadek na Podhalu

Jedna z nich mówi o tym, jak pewnego dnia wszystkim mieszkańcom nakazano opuścić domy i udać się w stronę Warszawy, ponieważ tereny były atakowane przez oddziały sowieckie wkraczające na tereny Polski. Ludność odmówiła opuszczenia swoich gospodarstw. Wszyscy zostali zabici lub schwytani przez wroga. Stara legenda mówi, że tuż po tym wydarzeniu w tym miejscu zaczęły się dziać dziwne rzeczy.

 

Zdaniem wielu świadków w lesie regularnie pojawiają się białe postacie, a zaraz po wjeździe do wsi samochodem silniki gasną i nie można już nie odpalić.

Eksplozja lawy i deszcz popiołu. Na Hawajach wybuchł największy wulkan na świecie [video]Dziwne zjawisko na Ziemi. Wulkany na świecie budzą się do życia

Mroczna historia wsi Bromierzyk pod Warszawą. Czy tu straszy?

Bromierzyk jest naprawdę przerażającym miejscem, a odwiedzający je ludzie zachowują się tu podobno bardzo dziwnie. Podobno idąc tam po zmroku, można usłyszeć wyraźne rozmowy, mimo iż wieś jest dziś opuszczona.

Według innej legendy Bromierzyk jest nawiedzony przez ducha dziewczyny, która została tam zamordowana wiele lat temu. Zrozpaczeni rodzice wybudowali małą kapliczkę, która miała upamiętniać straszną śmierć ich dziecka. W środku zawiedli zdjęcie córki. Mit głosi, że kobieta widoczna na zdjęciu każdego roku coraz bardziej się starzeje.

 
Więcej o: