Ta ukryta funkcja w samochodzie w mig rozwiąże popularny problem. Jest niezbędna w zimowe poranki

Zima to dla wielu kierowców ogromne wyzwanie. Niewiele osób wie, że w samochodzie jest ukryta funkcja, która pomoże uporać się z popularnym problemem. Sprawdzi się szczególnie w zimowe poranki. To porada dla kierowców, którą warto zapamiętać.

Wymiana opon, płynu do spryskiwaczy czy problemy z uruchomieniem pojazdu to tylko kilka zmartwień, z którymi trzeba się mierzyć o tej porze roku. Jeśli samochód stoi długo na dworze, trzeba pamiętać, by przed rozpoczęciem jazdy dokładnie go odśnieżyć. Zdrapanie szronu z szyb może być jednak dość kłopotliwe, jeśli temperatura spadła poniżej zera. Zadanie może ci ułatwić pewna ukryta funkcja w samochodzie, której mało kto używa.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

Jak odmrozić szyby? Kluczowa jest tylna szyba w samochodzie

Na kursach prawa jazdy instruktorzy często nie informują o tych funkcjach samochodu, które nie są niezbędne. Jedną z nich jest przycisk, który bardzo przydaje się w zimie. Kierowcy regularnie używają funkcji podgrzewania przedniej szyby, jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że w samochodzie jest także przycisk, który pomoże z tylną. Choć aktualnie jest on umieszczany w niemal wszystkich produkowanych pojazdach, trzeba jednak pamiętać, że w starych samochodach go nie znajdziemy. Jak on wygląda? Na przycisku widnieje prostokąt, na który nachodzą falowane strzałki. Korzystając z tej funkcji, przygotowanie samochodu do jazdy będzie o wiele łatwiejsze.

Jak odśnieżyć lusterka? W tym również pomoże ukryta funkcja

Przednia szyba ogrzana, tylna też, a co z resztą? O ile oczyszczenie okien samochodu nie powinno stanowić problemu, to inaczej ma się sprawa z bocznymi lusterkami. Są niewielkich rozmiarów, dlatego ich porządne oczyszczenie może stanowić problem. Osadzają się na nich krople wody, które łatwo rozmazać i tym samym pogorszyć widoczność. Niewiele osób wie, że przycisk do tylnej szyby podgrzewa także lusterka! Jest to bardzo pomocna funkcja, które ułatwi życie kierowców zimą.

Jak pozbyć się szronu, jeśli w samochodzie nie ma funkcji podgrzewania lusterek? 

Choć funkcja podgrzewania szyb to aktualnie standard na rynku samochodowym, to na ulicy można jeszcze zobaczyć starsze pojazdy, które nie są w nią wyposażone. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie ze skutkami niskiej temperatury? Pomoże gąbka wykonana z ichry. Skutecznie pochłania wilgoć, nie zostawiając przy tym smug. Na szron sprawdzi się odmrażacz w spraju. Szczególnie przyda się w oczyszczaniu lusterek.

Więcej o: