Dracena to wymagająca roślina. Jak o nią dbać, aby bujnie rosła? Ta zasada jest najważniejsza

Jak pielęgnować dracenę? Dracena to bardzo lubiana roślina doniczkowa, która wymaga szczególnego traktowania. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a będzie zawsze bujnie rosnąć i nigdy nie straci swojego koloru. Sprawdź, jak podlewać dracenę, aby była zawsze zielona.

Dracena to uwielbiana roślina doniczkowa. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest bardzo łatwa w pielęgnacji, a w dodatku pięknie wygląda. Jeśli będziesz pamiętać o tych zasadach, dracena będzie zawsze zielona. Sprawdź, co jest najważniejsze w pielęgnacji rośliny.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjeżdżasz na urlop i nie wiesz, co zrobić z ukochanymi roślinami? Podpowiadamy!

Jak pielęgnować dracenę? Zapewnij jej odpowiednie oświetlenie i temperaturę

Jeśli zdecydujesz się na kupno draceny, warto przemyśleć, gdzie ją postawisz. Roślina najlepiej poradzi sobie w świetle rozproszonym. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć jej liście, dlatego uważaj, aby nie wystawiać jej na słońce. W cieniu również nie będzie najlepiej się rozwijać. Idealnie sprawdzi się miejsce w głębi pokoju, które nie będzie zbyt ciemne. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, przez większość czasu dracena poradzi sobie doskonale w temperaturze pokojowej. Zimą jednak warto zapewnić ją nieco niższą, jednak wciąż około 18 stopni Celsjusza.

Dracena. Jak ją podlewać? To kluczowe dla jej kondycji

Dracena jest rośliną, która lubi podlewanie. Najlepiej robić to około 1-2 razy w tygodniu. Zimą można podlewać roślinę nieco rzadziej. Pamiętaj jednak, aby sprawdzać, czy w podstawce doniczki nie zbiera się woda. Jeśli tak jest, należy ją jak najszybciej wylać, ponieważ może to doprowadzić do gnicia korzeni. Warto również pamiętać o nawożeniu rośliny. Możesz zrobić nawóz samodzielnie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, przeczytaj nasz poprzedni artykuł. Ponadto dracena lubi zraszanie liści. Warto o tym pamiętać, ponieważ roślina wymaga sporej wilgotności powietrza, dlatego pryskanie wodą może bardzo pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu.

Więcej o: