Dracena to wymagająca roślina. Jak o nią dbać, aby bujnie rosła? Ta zasada jest najważniejsza

Jak pielęgnować dracenę? Dracena to bardzo lubiana roślina doniczkowa, która wymaga szczególnego traktowania. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a będzie zawsze bujnie rosnąć i nigdy nie straci swojego koloru. Sprawdź, jak podlewać dracenę, aby była zawsze zielona.

Dracena to uwielbiana roślina doniczkowa. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest bardzo łatwa w pielęgnacji, a w dodatku pięknie wygląda. Jeśli będziesz pamiętać o tych zasadach, dracena będzie zawsze zielona. Sprawdź, co jest najważniejsze w pielęgnacji rośliny.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjeżdżasz na urlop i nie wiesz, co zrobić z ukochanymi roślinami? Podpowiadamy!

Jak pielęgnować dracenę? Zapewnij jej odpowiednie oświetlenie i temperaturę

Jeśli zdecydujesz się na kupno draceny, warto przemyśleć, gdzie ją postawisz. Roślina najlepiej poradzi sobie w świetle rozproszonym. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć jej liście, dlatego uważaj, aby nie wystawiać jej na słońce. W cieniu również nie będzie najlepiej się rozwijać. Idealnie sprawdzi się miejsce w głębi pokoju, które nie będzie zbyt ciemne. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, przez większość czasu dracena poradzi sobie doskonale w temperaturze pokojowej. Zimą jednak warto zapewnić ją nieco niższą, jednak wciąż około 18 stopni Celsjusza.

pleśń/grzyb na ścianachSposób na pleśń na ścianie? Weź 10 zł i idź do apteki. Świetny trik

Dracena. Jak ją podlewać? To kluczowe dla jej kondycji

Dracena jest rośliną, która lubi podlewanie. Najlepiej robić to około 1-2 razy w tygodniu. Zimą można podlewać roślinę nieco rzadziej. Pamiętaj jednak, aby sprawdzać, czy w podstawce doniczki nie zbiera się woda. Jeśli tak jest, należy ją jak najszybciej wylać, ponieważ może to doprowadzić do gnicia korzeni. Warto również pamiętać o nawożeniu rośliny. Możesz zrobić nawóz samodzielnie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, przeczytaj nasz poprzedni artykuł. Ponadto dracena lubi zraszanie liści. Warto o tym pamiętać, ponieważ roślina wymaga sporej wilgotności powietrza, dlatego pryskanie wodą może bardzo pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu.

majtki/bieliznaJak często zmieniać bieliznę? Sprawdź czy znasz odpowiedź!

Więcej o: