Wrzuć go do prania, a zaoszczędzisz pieniądze! Ten pomysłowy trik sprawdzi się w każdym domu

Pranie to zmora wielu osób. Oddzielanie kolorów, odmierzanie odpowiedniej ilości detergentów, wlewanie do konkretnych przegródek, wybór programu. Pokażemy ci trik, dzięki któremu pranie nie będzie już problemem. Jak prać, żeby zaoszczędzić?

Do Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego w wielu domach trwa gorączka sprzątania. Mimo że pranie to codzienność, w okresie świątecznym może go przybyć z powodu chęci odświeżania firanek, czy obrusów. Podpowiadamy, co można zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze na detergenty. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych porad można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać, żeby zaoszczędzić pieniądze? Płyny do prania i ich gabaryty

Detergenty używane do prania występują w różnych wielkościach. Nie da się jednak ukryć, że te sprzedawane w większych butelkach będą tańsze w przeliczeniu na 100 mililitrów. Bardziej opłaca więc kupowanie dużych opakowań, które wystarczają na dłużej. Jednak w tym rozwiązaniu jest pewien minus. Im większa butelka, tym większy ciężar. Na tym problem się nie kończy. Nie dość, że podnoszenie dużych opakowań jest uciążliwe, to na dodatek odmierzenie odpowiedniej ilości detergentu jest bardzo trudne. Na szczęście na ten drugi problem istnieje rozwiązanie.

Łatwe i tanie pranie. Jak dobrze i łatwo odmierzyć ilość płynu?

Opakowania detergentów są zamykane na nakrętkę o ciekawym kształcie. Ich wygląd nie jest przypadkowy. Za pomocą nakrętki w prosty sposób można odmierzyć potrzebną ilość płynu na pranie. W dodatku nie trzeba dźwigać butelki na wysokość pralki, ponieważ nakrętkę można postawić gdziekolwiek. Tam, gdzie będzie najwygodniej. Płyn z "kubeczka" należy wlać do pralki. W tym momencie okazuje się, że spora jego część zostaje w nakrętce. Skutkuje to mniejszą ilością detergentu w praniu, co może wpłynąć na gorszą jakość czyszczenia rzeczy. Dodatkowo nie wykorzystuje się części płynu, który jest marnowany podczas płukania nakrętki. Jednak wystarczy, że zastosujesz prosty trik, aby zaoszczędzić na detergencie

Usunięcie całego płynu z nakrętki jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź

Aby nie marnować płynu, który zostaje na dnie "kubeczka" wystarczy, że wrzucisz go do pralki razem z praniem. Dzięki temu cały detergent zostanie dobrze wypłukany. Dodatkowo pozbędziesz się dylematu, do której przegródki wlać płyn. W ten sposób detergentu wystarczy na dłużej, a ty zaoszczędzisz pieniądze.

Więcej o: