Jak przyciemnić siwe włosy? W ten sposób zaoszczędzisz nawet 100 zł, pozbywając się srebrnych kosmyków

Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy? Zanim sięgniesz po preparaty do farbowania włosów, warto spróbować przyciemnić je domowymi sposobami. Zabieg odsiwiania kosztuje nawet 100 złotych. Zrobisz to o wiele taniej! Pomogą ci w tym produkty, które najprawdopodobniej masz już w kuchni.

Na, to kiedy na naszej głowie pojawią się siwe włosy, mają wpływ przede wszystkim geny. Pierwsze siwe włosy mogą pojawić się między 30. a 40. rokiem życia. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Mikstura na siwe włosy. Dzięki niej ukryjesz jasne pasma

Z przyciemnianiem siwych kosmyków doskonale poradzi sobie płukanka przygotowana z kawy. Wystarczy, że wsypiesz osiem łyżek zmielonych ziaren do kubka i zalejesz je 100 mililitrami gorącej wody. Następnie przykryj napar talerzykiem, aby kawa dobrze się zaparzyła i poczekaj około 10 minut. Kiedy przestygnie, nałóż papkę na siwe pasma i trzymaj około 20 minut. Później spłucz ją z włosów. 

Sposób na siwe włosy bez farbowania. Ten trik sprawi, że będą mniej widoczne

Kawa to nie jedyny napój, który znajduje się prawie w każdej kuchni, który przyciemni siwe pasma. Warto sięgnąć także po czarną herbatę. Dodatkowo po wykonaniu płukanki na bazie czarnej herbaty włosy staną się miękkie i bardziej lśniące. Jak przygotować napar? Zaparz herbatę w kubku i dodaj do niej odrobinę soli, a następnie poczekaj, aż napar przestygnie. Następnie należy kilka razy przepłukać włosy herbatą i pozostawić ja na pasmach na około 20 minut. Po upływie tego czasu spłucz włosy zimną wodą. 

Sposób na siwe włosy przy jasnych kosmykach. Sięgnij po rumianek i cytrynę 

Okazuje się, że widoczność siwych kosmyków na jasnych włosach również można zmniejszyć. Pomoże w tym napar z rumianku. Wystarczy zaparzyć zioła i dodać do nich sok wyciśnięty z dwóch cytryn. Tę płukankę stosujemy po myciu włosów i trzymamy na kosmykach przez około 30 minut. Po tym czasie spłukujemy ją z włosów zimną wodą. Napar nie tylko zmniejszy widoczność siwych włosów, ale sprawi, że będą rozświetlone. 

Więcej o: