Jak uprawiać zamiokulkas? Te triki sprawią, że będzie rósł bujny, jak nigdy wcześniej

Jak uprawiać zamiokulkas? To pytanie zadaje sobie wielu ogrodników i ogrodniczek. Uprawa nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli dowiesz się jak dbać o zamiokulkas, stanie się to banalnie proste. Poznaj niezawodne triki, które pomogą mu wyrosnąć.

Zamiokulkas to roślina, która charakteryzuje się bardzo łatwą i niewymagającą uprawą. Kwiat ten stał się w ostatnim czasie modny, dlatego warto wiedzieć, jak należy o niego zadbać. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wielu przydatnych informacji na temat uprawy zamiokulkasa.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Czym charakteryzuje się zamiokulkas? Te cechy rośliny są wyjątkowe

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem zamiokulkasa musisz wiedzieć, że roślina ta ma miano żelaznej, więc zbyt duża opieka może jej zaszkodzić. Zamiokulkas jest odporny na niesprzyjające warunki, takie jak brak wody czy spore zacienienie, co dla wielu posiadaczy tej rośliny może być ogromnym plusem. Jeśli masz dużo światła w mieszkaniu zamiokulkas oczywiście da sobie radę, ponieważ odnajdzie się on tak naprawdę w każdych warunkach. Co ciekawe zamiokulkas to naturalny oczyszczacz powietrza.

Na co uważać podczas pielęgnacji zamiokulkasa? Ta roślina tego nie znosi!

Posiadając zamiokulkas podlewaj go raz na dwa lub trzy tygodnie. Jeśli roślina stoi w zacienionym miejscu, możesz zmniejszyć częstotliwość podlewania. Warto pamiętać, że zbyt duża ekspozycja zamiokulkasa na słońce może spowodować zbrązowienie liści. Jeśli zamiokulkas znajduje się w miejscu z przeciągiem, może on zrzucać liście, dlatego w takiej sytuacji warto przestawić roślinę w inne miejsce.

Zamiokulkas: kwitnienie. Jakie podłoże dla zamiokulkasa? 

Wybierając podłoże dla zamiokulkasa pamiętaj, aby było ono przepuszczalne, pozwoli to uniknąć zalegania wody w doniczce. Podłoże dla tej rośliny powinno być również żyzne oraz o kwaśnym odczynie pH od 5,5 do 6,5. Jeśli posiadasz zamiokulkasa w domu, warto dołożyć do doniczki odrobinę keramzytu, który świetnie wpłynie na wzrost rośliny.

Więcej o: