Nasze top 4 filmów świątecznych. To ponadczasowe hity, które umilą wigilijny czas z najbliższymi

Święta już za rogiem. Nadszedł czas kupowania prezentów, decyzji co znajdzie się na wigilijnym stole i jak kreatywnie spędzić czas z bliskimi. Jeśli jeszcze nie wybraliście, co powinno się znaleźć w waszym repertuarze filmowym na ten magiczny czas, zapraszamy na nasz subiektywny ranking TOP 4 filmów Świątecznych.

Boże Narodzenie to nie tylko choinka, prezenty i serniczek. Chodzi przede wszystkim o spędzenie czasu z rodziną. Świetnym sposobem na zapewnienie rodzinnej rozrywki jest maraton filmów Świątecznych. Gorąca herbata, ciepły kocyk i choinka świecąca gdzieś w tle zapewnią idealny klimat, by zatracić się w filmie. Spróbowaliśmy wybrać TOP 4 z gwiazdkowych produkcji. Miłego oglądania!

Zobacz wideo "Niezapomniane święta" - świąteczna propozycja Netfliksa z Lindsay Logan i gwiazdą "Glee" [ZWIASTUN]

 Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

1. "Kevin sam w domu" czyli absolutny klasyk klasyków

Nie ma możliwości, żeby maraton filmów Świątecznych nie zawierał największego klasyka. Choć ten film ma już swoje lata, nie przestaje bawić. Jest to rodzina komedia, w której rodzina planuje wyjechać na Święta i w pośpiechu, zapomina zabrać ze sobą tytułowego Kevina. Zaradny chłopiec, jakoś sobie radzić, aż dom pada ofiarą dwójki rabusiów. Czy Kevinowi uda się powstrzymać złodziei, zanim ogołocą jego dom i kompletnie zepsują mu Święta? Jest to miły i przyjemny film rodzinny o tematyce gwiazdkowej, który co roku przyciąga widzów przed ekrany.

2. "Ekspres polarny" czyli magia nie tylko dla najmłodszych

Ten film animowany powstał na podstawie książki Chrisa Van Allsburga. Opowiada on o chłopcu, który przestał wierzyć w Świętego Mikołaja i zaczyna wątpić w magie Świąt. Wszystko zmienia się w Wigilię, kiedy przed domem chłopca nagle zatrzymuje się pociąg, którego konduktor zaprasza chłopca w podróż na Biegun Północny. Odradzamy oglądanie go z młodszymi dziećmi, gdyż technika animacji użyta w tym filmie sprawiła, że postacie wyglądają nadzywczaj realistycznie i mogą przerażać najmłodszych.

4. "To właśnie miłość". Romantyczne chwile na mroźny czas

Ten film z 2003 roku łączy ze sobą kino gwiazdkowe i komedię romantyczną. Ta produkcja ma niezykle gwiazdorską obsadę: Hugh Grant, Alan Rickman, Kira Knightley to tylko niektóre nazwiska. Film opowiada różne historie o miłości, każda jest inna i pokazuje różne oblicza tego uczucia. Ta kultowa produkcja z pewnością zasługuje na miejsce w repertuarze Świątecznym.

4. "Elf" to słodko-gorzki film, który może wzruszyć

Film, w którym w główną rolę wciela się Will Ferrell, idealnie łączy słodycz Świąt z absurdalnym humorem. "Elf" jest idealnym wyborem, jeśli chcemy się pośmiać w podczas Świąt Bożego Narodzenia. Film opowiada historię Buddy'ego, który jako niemowlę został przygarnięty przez elfy Świętego Mikołaja. Kiedy dorósł i kompletnie odstawał od innych pomocników Mikołaja, wyrusza do Nowego Jorku w poszukiwaniu swojego biologicznego ojca. Jest to historia o przywracaniu ducha Świąt, o którym świat kompletnie o nim zapomniał.

Więcej o: