Zamiast do sałatek użyj jej do dłoni i twarzy. Sucha skóra zimą już nie będzie problemem!

Jak dbać o suchą skórę i jakie zabiegi na suchą skórę zimą najlepiej stosować? Niskie temperatury to wielka przeszkoda przy pielęgnacji. Nie tylko ją wysusza, ale też sprawia, że na dłoniach pojawią się bolesne pęknięcia. Spróbuj tych domowych sposobów, by nawilżyć ręce i nie wydawać przy tym pieniędzy na drogie kremy. Ten dodatek do sałatek, czy pieczywa będzie idealny.

W zimie skóra jest poddawana działaniom nie tylko niskich temperatur na zewnątrz, ale też ciepłych grzejników w pomieszczeniach. Przy tak dynamicznych skokach temperatury w ciągu dnia, skóra robi się sucha i twarda. Dodatkowo nie nosząc rękawiczek, narażamy się na odmrożenie, w efekcie czego na dłoniach mogą pojawić się krwawe pęknięcia. Warto w tym czasie zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, by tego uniknąć. Pamiętaj jednak, że jeśli te domowe sposoby nie zadziałają, a problemy ze skórą będą się utrzymywać przez dłuższy czas, to warto odwiedzić lekarza.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

Co jest przyczyną suchej skóry i jak temu zapobiec? Pomogą ci w tym te produkty

Na suchą skórę mogą mieć wpływ zarówno czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura i suche powietrze, ale też niedobory witamin. Szczególnie należy zadbać o odpowiednią ilość witamin A i E w organizmie. Zapewni to domowa maseczka z żółtek i oliwy z oliwek. Jedno żółtko wymieszaj z lekko podgrzaną oliwą (wystarczy jedna łyżka). Tak przygotowaną mieszankę nanieś na dłonie i zawiń je folią kuchenną. 

Jak dbać o suchą skórę zimą? Wypróbuj tego popularnego oleju

Wysuszone dłonie to powracający problem każdej zimy. Czasami nawet najlepsze kremy nie pomagają na twardą i popękaną skórę. W tej sytuacji warto sięgnąć po domowe sposoby, które pomogą w uporaniu się z tym problemem. Jednym z nich będzie użycie oleju kokosowego. Ma on właściwości nie tylko nawilżające, ale też antybakteryjne. Nanieś odrobinę oleju na dłonie i porządnie wetrzyj go w skórę. Odczekaj 10 minut, po czym umyj ręce.

Domowe sposoby na nawilżenie skóry. Ten produkt kosztuje tylko kilka złotych

Na pielęgnację dłoni wcale nie trzeba wydać fortuny, by cieszyć się gładką skórą. Okazuje się, że w kuchni można znaleźć więcej produktów, które pomogą nawilżyć ciało. Właściwości zmiękczające i regenerujące ma także miód. Podobnie jak przy oleju kokosowym, wysmaruj nim dłonie i pozostaw na 10 minut. Następnie porządnie umyj ręce z użyciem mydła. Po takiej pielęgnacji skóra będzie odświeżona i miękka. 

Więcej o: