Czy będzie śnieg na Święta 2022? W tych regionach Polski zapowiada się białe Boże Narodzenie

Czy w Święta w Polsce spadnie śnieg? Choć w innych dniach nie zawsze jest on pożądany, to akurat w czasie Bożego Narodzenia większość osób liczy, że spadnie go bardzo dużo. Sprawdź, w których regionach Polski mieszkańcy będą mogli razem z rodziną ulepić bałwana i porzucać się śnieżkami. Śnieg na Święta 2022 może wystąpić szczególnie w tych rejonach.

W najbliższych dniach nadal czekają nas w Polsce minusowe temperatury, tylko w niektórych regionach mróz może ustąpić. Czy w Święta Bożego Narodzenia także będzie mroźno?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Czy w wigilię 2022 będzie śnieg? W niektórych regionach dzieci ulepią bałwana 

Temperatura w Polsce 24 grudnia będzie się wahać od -1 do 5 stopni. Z kolei pierwszego dnia świąt ma być nieco chłodniej. Termometry wskażą od -1 do 4 stopni. Natomiast ostatniego dnia Świąt Bożego Narodzenia synoptycy nie przewidują minusowych temperatur. Ma być od 0 do 4 stopni - podaje portal dobrapogoda24.pl.

Zgodnie z danymi meteorologicznymi dostępnymi na stronie wxcharts.com, śnieg 24 grudnia spadnie wyłącznie na Podlasiu i na Podkarpaciu. Z kolei na zachodzie, południu oraz w centralnej Polsce prognozowane są opady deszczu. W pozostałych regionach będzie sucho.

Śnieg w Polsce w Święta Bożego Narodzenia. Miejscami będzie deszczowo

Pierwszego dnia świąt ma spaść więcej śniegu. Poprószyć będzie w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim oraz lubelskim. Z kolei deszczowo będzie w pasie od Pomorza do Śląska i w Małopolsce. Na Podkarpaciu przewidywane są zarówno opady deszczu, jak i śniegu

Drugiego dnia świąt śnieg ponownie będzie padać na północy i wschodzie Polski, ale też w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim. 26 grudnia  synoptycy nie przewidują opadów deszczu. Do świąt zostało jeszcze kilkanaście dni, dlatego prognozy pogody mogą ulec zmianie. Jest to związane m.in. z możliwością pojawienia się nagłych zjawisk meteorologicznych. 

Więcej o: