Pelargonie: zimowanie. Do kiedy można je schować? Trzymaj się tych zasad, a przetrwają mrozy

Pelargonie: zimowanie. Spadł już pierwszy śnieg, a więc to ostatni moment, aby pomyśleć o zimowaniu kwiatu. Kiedy wypada ostatni termin na zimowanie pelargonii? Sprawdź, jak można zrobić to w prosty sposób, a kwiat przetrwa zimę i rozkwitnie na wiosnę.

To ostatni moment, aby zająć się pelargonią z ogrodu, czy balkonu. Spadł już pierwszy śnieg, a kwiat nie najlepiej radzi sobie z mrozem, dlatego należy zrobić to jak najszybciej. Zobacz, jak przezimować pelargonię, aby na wiosnę znów rozkwitła.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Pelargonie: zimowanie, zajmij się nimi jak najszybciej. Zacznij od tego

To ostatni dzwonek, aby zająć się zimowaniem pelargonii. Temperatura o poranku, często jest już nawet niższa niż -3 stopnie Celsjusza, dlatego jak najszybciej należy przenieść kwiaty z balkonu, czy ogrodu. Jeśli rośliny rosną w doniczkach, to możesz je przenieść do pomieszczenia razem z nimi. Jednak jeśli na co dzień rosną w rabatach. Będzie trzeba je wykopać. Uważaj jednak na korzenie w trakcie procesu! Nie warto otrzepywać ich także z ziemi, ponieważ przyda się ona w przechowaniu kwiatów.

Jak odśnieżać panele fotowoltaiczne? Jak odśnieżyć panele fotowoltaiczne? Sprawdź, czy nie popełniasz błędu

Jak zimować pelargonie? Musisz zapewnić jej te warunki

Choć samo słowo "zimowanie" może wydawać się przerażające i przyprawiać o dreszcze, to jednak nie ma co się bać. Pelargonie nie są wymagające i nie potrzebują wiele. Najważniejsze, aby temperatura w pomieszczeniu, w których będą przechowywane, nie spadła poniżej zera. Idealnie, jeśli zapewnisz kwiatu od 5 do 10 stopni Celsjusza. Musisz zapewnić roślinie, również odpowiednie oświetlenie. Pelargonia lubi światło, a więc będzie potrzebować go całkiem sporo. Idealnie sprawdzi się więc szklarnia. Jednak roślina nie potrzebuje wcale zbyt wiele podlewania. Spokojnie możesz pozwolić nawet przeschnąć ziemi, w której są kwiaty. Jedyne, o co warto zadbać w tym zakresie, to aby łodyga nie była zeschnięta, a pelargonia spokojnie sobie poradzi.

Choinka Piękne choinki nawet za 20 zł. Gdzie ich szukać? Te postoją najdłużej

Więcej o: