Marię Wilczur z filmu "Znachor" pokochała cała Polska. Jak wygląda życie aktorki po latach?

Anna Dymna jest uznawana za jedną z najpiękniejszych i najzdolniejszych polskich aktorek. Popularność zyskała dzięki roli Ani Pawlakówny w kultowej komedii "Nie ma mocnych". Okazało się, że był to jedynie początek niezwykle imponującej kariery. Czym Anna Dymna zajmuje się dzisiaj?

Uroda Anny Dymne niewątpliwie pomogła jej w byciu zauważoną, jednak szybko udowodniła ona też, że nie brakuje jej talentu. Potwierdzają to zarówno liczne nagrody oraz wyróżnienia artystyczne, jak i sympatia widzów. Choć aktorka ma obecnie 71 lat, nie zwalnia ona tempa życia i nadal pozostaje aktywna w wielu obszarach. Tylko w tym roku była zaangażowana w takie produkcje jak "Johnny" czy "Prawdziwe życie aniołów". Czym jeszcze zajmuje się Anna Dymna?

Zobacz wideo Anna Dymna wspomina swój pierwszy finał WOŚP

Interesują cię nowinki ze świata gwiazd? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kariera aktorska Anny Dymnej. Aktorka nie przestaje zachwycać

Anna Dymna wciąż jest związana z działalnością aktorską i jej talent można podziwiać w kinach, w telewizji oraz w teatrze. Bardzo ciekawą rolą jest jej postać w serialu "Wielka woda", gdzie Dymna przykuwa uwagę nie tylko doskonałą grą aktorską, ale też i imponującą charakteryzacją. Z ostatnich produkcji warto tu też wspomnieć film "Amatorzy", za który aktorka otrzymała nominację do nagrody Orły.

 

Nowym najmłodszym zabytkiem w Polsce została kaplica. Ma tylko 11 latNowym najmłodszym zabytkiem w Polsce została kaplica. Ma tylko 11 lat

Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko". Pomoc dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną

Anna Dymna niemal od zawsze była aktywną działaczką społeczną. W 2003 roku założyła także własną fundację "Mimo Wszystko", która skupia się na pomocy osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną. Warto zaznaczyć przy tym, że Fundacja oferuje również wsparcie rodzinom tych osób. Jak dowiadujemy się na stronie Fundacji, w zakres ich działalności wchodzi m.in. prowadzenie ośrodków, warsztatów czy festiwali promujących twórczość osób niepełnosprawnych.

 

2022 roku w wyszukiwarce Google. Te hasła i pytania wpisywaliśmy najczęściej w tym roku (zdjęcie ilustracyjne)2022 rok w wyszukiwarce Google. Te hasła wpisywaliśmy najczęściej

Życie prywatne Anny Dymnej. Aktorka zawsze unikała rozgłosu

Od wczesnych lat swojej kariery, Dymna zachowywała swoje życie prywatne dla siebie. Była ona trzykrotnie zamężna i ma jednego syna, choć jego istnienie było długo skrywane przed mediami. Obecnie o Michale Dymnym wiemy jednak nieco więcej, co jest głównie związane z jego własnymi poczynaniami artystycznymi: syn Anny Dymnej jest muzykiem improwizatorem. Gra on na gitarze i klawiszach, a znany jest m.in. ze współpracy z takimi zespołami jak "Nucleon" i "Neal Cassady".

 
Więcej o: