Przetnij gąbkę, nasyp i włóż ją do lodówki. Genialny trik raz na zawsze rozwiąże popularny problem

Przetnij gąbkę i wsyp do niej ten proszek. Choć sposób może wydawać się dziwny, to ma bardzo szerokie i ważne zastosowania. Kiedy poznasz ten trik, codzienne czynności staną się o wiele łatwiejsze. Zobacz, dlaczego warto to zrobić.

Jeśli dotyczy cię popularny problem z lodówką, gąbka będzie wspaniałym rozwiązaniem! Wystarczy wyciąć w niej wgłębienie i wsypać do niego pewien proszek, a efekt naprawdę cię zaskoczy. Być może nie będziesz już używać żadnych innych sposobów. Sprawdź jak zastosować trik z gąbką. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowy odświeżacz powietrza za grosze. Sprawdź, jak łatwo możesz go zrobić!

Wytnij wgłębienie w gąbce i wsyp do niego ten proszek

Jeśli masz problem z wilgocią w lodówce, ten sposób będzie idealnym rozwiązaniem. Wystarczy, że sięgniesz po gąbkę i sodę oczyszczoną. To naprawdę proste. Wytnij wzdłuż gąbki wgłębienie. Następnie nałóż na łyżeczkę sodę i umieść ją w dziurze. Tak przygotowaną gąbkę umieść w lodówce, na jednej z półek. Dzięki temu uzyskasz samodzielnie wykonany pochłaniacz wilgoci. Problem zniknie na zawsze, a rozwiązanie jest proste i tanie. Jednak to nie jedyne zastosowanie gąbki z sodą.

Sposób na szybkie sprzątanie? Przetrzyj gąbką blaty

Możesz również zastosować ten trik do sprzątania. Pochłanianie wilgoci to nie jedyna funkcja tak przygotowanej gąbki. Możesz też wytrzeć nią blaty w kuchni. Wystarczy, że zwilżysz dodatkowo gąbkę ciepłą wodą. Dzięki temu będą lśnić jak nowe.

Włóż gąbkę do prania. Szybko pozbędzie się sierści z ubrań

Istnieje jeszcze inne ciekawe zastosowanie gąbki. Pozbędziesz się dzięki niej sierści z ubrań. Jeśli posiadasz pupila, to na pewno znasz ten problem. Ten trik błyskawicznie rozprawi się z problemem. Wystarczy, że przetniesz gąbkę na pół i dorzucisz ją do prania. Ściągnie ona całą sierść, która znajduje się na ubraniach. Problem zniknie na zawsze. 

Więcej o: