Włóż ją do pralki, a pleśń i brud szybko znikną. Ten prosty sposób na czyszczenie szufladki to hit

Mycie szufladki w pralce jest bardzo ważne, nie tylko dla sprzętu, ale i zdrowia. Jednak nie każdemu się chce, ponieważ jest to dosyć mozolna czynność. Jest pewien prosty domowy sposób na wyczyszczenie szufladki, który szybko pozbędzie się problemu.

Czyszczenie pralki pozwala zachować ją w dobrym stanie przez długi czas, ale jest to ważne również z innych przyczyn. W czeluściach pralki mogą pozostawać wszelkie brudy, które później mogą ulegać spleśnieniu. Szczególnie ważne jest czyszczenie szufladki na detergenty, ponieważ to właśnie tu zbiera się najwięcej nalotów, które pozostawione na dłuższy czas pod wpływem wilgoci stają się siedliskiem grzybów, a poznać je można po czarnym nalocie. Przy każdym kolejnym praniu mogą one przedostawać się do ubrań, a później na skórę, dlatego czyszczenie szufladki jest naprawdę ważne. Są pewne domowe sposoby na uproszczenie tej czynności.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zajrzyj do szafki kuchennej. Gąbeczki i ocet skutecznie zwalczą pleśń

W walce z czarnym nalotem pomocny będzie ocet i gąbki kuchenne. Wystarczy włożyć gąbki do dwóch przegródek, jeśli są wąskie to lepiej przeciąć gąbkę na pół i obficie namoczyć je octem. Należy pozostawić je na 10 minut, a później przepłukać wodą. Gąbki można zastąpić zwiniętymi ręcznikami papierowymi. Czynność tę powinniśmy wykonywać regularnie, ażeby nie dopuścić do poważniejszego problemu.

Umyj wnękę po szufladzie. Tam również zalega brud

Szufladce możemy też zafundować kąpiel octową w misce, a namoczone gąbki włożyć do wnęki po jej wyjęciu, którą również trzeba umyć z nalotu. Jeśli nasza szuflada dodatkowo jest pokryta kamieniem, to pomocna będzie soda oczyszczona. Wystarczy wsypać łyżkę do każdej przegrody i dodać odrobinę octu. Zajdzie reakcja, po której kamień powinien sam się odrywać. Do czyszczenia wnęki można wykorzystać szczoteczkę do zębów.

Więcej o: