Ciepło uciekające z pomieszczenia? Mamy sprawdzony i tani sposób na nieszczelne okna

Pogoda nie rozpieszcza nas temperaturami na zewnątrz, co więcej wysokie koszty energii i ogrzewania, oddalają nas od upragnionego ciepła. Szukamy rozwiązań, dzięki którym będą mogli ocieplić mieszkanie bez konieczności wydawania fortuny. Jak uszczelnić okna za niewielką cenę? Podpowiadamy.

Przyjmuje się, że optymalna temperatura w pomieszczeniu, w którym śpimy to około 18 stopni, dla niektórych jest ona jednak za niska. Co zrobić w takiej sytuacji? Internet jest pełen pomysłów jak oszczędzić na rachunkach, a przy tym utrzymać pomieszczenie w cieple. Nieszczelne okna, nawet pomimo podkręcania grzejników czy temperatur na piecach, mogą doprowadzać do ucieczki ciepłego powietrza. Kwota na rachunkach będzie rosła, mimo tego, że temperatura w pomieszczeniu się nie zmieni. Jednak ta prosta i szybka sztuczka pozwoli Ci uszczelnić okna i nie zbankrutować.

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest folia bąbelkowa. Jej zastosowania

Ten produkt znalazł swoje zastosowanie przede wszystkim w transporcie, wysyłce różnych towarów, zabezpieczeniu przedmiotów oraz przechowywaniu. Świetnie sprawdza się jako materiał zabezpieczający przed uszkodzeniami mechanicznymi, o ile jest odpowiednio do niego dobrana. Oprócz uszkodzeń mechanicznych, jeśli jest odpowiednio zastosowana i zaaplikowana, chroni również przed wilgocią i może zmniejszyć ryzyko wpływu zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Sposób na nieszczelne okna? Oklejka z folii bąbelkowej

Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania tej domowej izolacji to folia bąbelkowa, spryskiwacz i woda. Folię należy przyłożyć do okna, które chcesz uszczelnić w celu zmierzenia wielkości. Odciąć zmierzoną część. Do spryskiwacza nalej ciepłą (niegorącą!) wodę i rozpyl odrobinę na stronę folii, na której znajdują się bąbelki, a następnie na okno. Dociśnij wilgotną stronę folii bąbelkowej do okna i gotowe. Tak zrobione uszczelnianie pozostanie na miejscu całą zimę. W celu jeszcze większej izolacji można zamknąć żaluzje. Kiedy na wiosnę zrobi się cieplej, jedyne co trzeba zrobić to zdjąć folię z okna, co może pozostawić smugi, nie będą one jednak ciężkie do wyczyszczenia. Efekt będzie można zauważyć już następnego ranka. Ciepło w pomieszczeniu bez konieczności wymiany okien, szybko i tanio.

Więcej o: