Alpejski klimat we wsi na Śląsku. Łatwo się pomylić! Czuć tutaj prawdziwego ducha Szwajcarii

Co warto zwiedzić na Dolnym Śląsku? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących podróż. Sprawdź naszą propozycję, dzięki której na chwilę przeniesiesz się do "polskiej" Szwajcarii. Miejscowość nosząca miano alpejskiego kurortu, na pewno przypadnie Ci do gustu.

Piękna wieś na Dolnym Śląsku wygląda jak wprost przeniesiona z Alpejskich kurortów. Miejscowość położona jest w Sudetach pomiędzy doliną rzeki Wilczki a potokiem Bogoryi. Ten cel podróży spodoba się każdemu, jednak najbardziej zadowolone będą osoby, które chcą się wyciszyć i odpocząć wśród natury.

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co warto zwiedzić w Międzygórzu? Te atrakcje trzeba zobaczyć

Odwiedzając Międzygórze, warto wybrać się nad Wodospad Wilczki, który jest wizytówką wsi. Ten piękny cud natury można podziwiać ze specjalnych platform widokowych. Przebywając w tej malowniczej miejscowości, należy odwiedzić również Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Jeśli jesteś w Międzygórzu zimą, warto skorzystać z wyciągów narciarskich.

 

Początek wsi Międzygórze. Ciekawa historia sięgająca XVI wieku

Wieś Międzygórze została założona przez węglarzy i drwali, którzy około 1580 roku przybyli w poszukiwaniu osady do zamieszkania. Podczas II wojny światowej miejscowość należała do Niemiec. Nierozerwalnie połączona z powstawaniem wsi Międzygórze była księżna Marianna Orańska, dzięki której wieś rozwijała się pod względem ekonomicznym. Co ciekawe pod koniec XIX wieku w Międzygórzu zaczął rozwijać się ośrodek sportów zimowych oraz ośrodek leczenia chorób płuc.

Międzygórze jako baza wypadowa w Sudetach

Międzygórze to miejscowość na mapie Polski, która świetnie sprawdzi się na weekendowy czy tygodniowy wyjazd z rodziną. Wśród natury i ciekawych atrakcji można wypocząć oraz miło spędzić czas. Wieś Międzygórze oferuje wiele miejsc noclegowych oraz ośrodków wypoczynkowych. W wolnej chwili warto wybrać się do centrum i skorzystać z usług klimatycznych restauracji.

Więcej o: