Siemię lniane to nasiona lnu. Wykorzystywane jest zarówno w pielęgnacji, jak i przy niektórych dolegliwościach zdrowotnych. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić do swojej diety ten produkt oraz jakie pozytywne skutki na nasz organizm może mieć regularne picie naparu z siemienia lnianego.
Przypominamy, że chociaż są to niewielkie ingerencje w organizm, każdy jest inny. Warto omówić wcześniej ze specjalistą każdą planowaną zmianę, którą wprowadzamy w naszym żywieniu.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W tych niewielkich brązowych nasionach znajduje się mnóstwo witamin oraz minerałów m.in. witaminy A, B, C, D, E i K, kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk, selen czy wapń. Picie naparu z siemienia lnianego ma pozytywny wpływ na pracę jelit, wspomaga także odchudzanie, jednak na tym nie koniec. Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Stosowany jest także podczas chorób układu pokarmowego oraz oddechowego. Po siemię lniane warto sięgnąć, także po to, aby wzmocnić swój organizm.
Pierwsze pozytywne efekty po włączeniu do swojej diety siemienia lnianego prawdopodobnie zauważysz już po miesiącu. Każdy organizm funkcjonuje inaczej, ale większość osób ma tego typu doświadczenia. Po tym czasie twoje włosy powinny być mocniejsze, szybciej rosnąć i zacząć wypadać ich znacznie mniej. Poprawić się może także płytka paznokcia, a skóra znacznie nawilżyć. Siemię lniane może też wzmocnić odporność.
Przygotowanie naparu z siemienia lnianego jest bardzo proste. Wystarczy wsypać łyżeczkę ziaren do szklanki i zalać je ciepłą wodą, a następnie przykryć napar spodkiem i pozostawić go na całą noc. Napar z siemienia lnianego należy pić z rana zaraz po przebudzeniu. Ziarna znajdujące się w szklane rozgryzamy i zjadamy, to w nich znajduje się najwięcej składników odżywczych.