Jak wyczyścić piekarnik? Pokrój ten lubiany owoc i przetrzyj szybę. Tłuszcz zniknie w okamgnieniu!

Czyszczenie piekarnika to żmudny i długotrwały proces. Jak wyczyścić piekarnik z tłuszczu i brudu? Niezależnie od tego, czy jest to piekarnik elektryczny, czy piekarnik parowy, warto skorzystać z prostego triku, z użyciem znanego owocu. Działa antybakteryjnie, ale nie tylko!

Sprzętem, który bardzo ciężko wyczyścić jest zdecydowanie piekarnik. Zaschnięty tłuszcz i resztki jedzenia nie tylko wyglądają nieestetyczne, ale też psują aromat potrawy w trakcie pieczenia. Czyszczenie czasami trwa godzinami, a efekt i tak nie jest zadowalający. Są jednak na to sposoby. Wypróbuj tych domowych trików, by piekarnik wyglądał jak nowy.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

Jak szybko wyczyścić piekarnik? Pomoże ci w tym popularny owoc

Podstawą czyszczenia piekarnika jest usunięcie w pierwszej kolejności zaschniętego tłuszczu. Są na to środki dostępne w sklepach, ale zamiast przepłacać, możesz użyć do tego cytryny. Ten owoc działa zarówno antybakteryjnie, jak i wybielająco, dlatego często jest używany przy domowych porządkach. Pokrój kilka cytryn i wrzuć je do naczynia żaroodpornego, a następnie zalej wodą. Włóż wszystko do piekarnika i ustaw go na 200 stopni Celsjusza. Po 20-30 minutach takiego pieczenia tłuszcz, który osadził się na ściankach kuchenki, zmięknie i z łatwością go usuniesz.

Jak pozbyć się tłuszczu z piekarnika? Ten sposób cię zaskoczy

Jeśli twój piekarnik nie wymaga całkowitego czyszczenia i chcesz pozbyć się kilku większych zabrudzeń, możesz użyć do tego monety. W pierwszej kolejności przetrzyj kuchenkę ściereczką z detergentem do odtłuszczania, by zmiękczyć brud. Następnie weź dwuzłotową monetę i zdrap zaschnięty tłuszcz jej krawędzią. Uważaj jednak, by nie robić tego z dużą siłą, ponieważ możesz porysować piekarnik.

Jak wyczyścić drzwiczki piekarnika? Użyj produktów, które masz w domu

Oprócz wnętrza kuchenki trzeba także wyczyścić jej drzwiczki. Nie musisz do tego używać drogich detergentów. Doskonale sprawdzą się produkty, które znajdziesz w kuchni. Otwórz kuchenkę, a następnie rozlej bezpośrednio na drzwiczkach gorącą wodę. Jeśli nie chcesz doprowadzić do kałuży, możesz użyć do tego mokrej ścierki. Następnie rozsyp sodę oczyszczoną na całej powierzchni klapy. Po upływie minuty sięgnij po folię aluminiową. Zgnieć kawałek i zwiń go w kulkę. Delikatnie szoruj folią drzwi, by ściągnąć z nich brud wraz z sodą, ale uważaj, by ich przy tym nie porysować. Na koniec przetrzyj klapę czystą gąbką, by pozbyć się nadmiaru proszku. 

Więcej o: