W ilu stopniach prać ręczniki, żeby były miękkie? Wlej to do pralki, a efekt będzie jeszcze lepszy

Jak prać ręczniki, żeby pozostały miękkie i co najważniejsze, w jakiej temperaturze prać ręczniki? Choć pranie ręczników nie wydaje się skomplikowanym procesem, to jednak może przysporzyć wiele problemów. Zła temperatura i nieodpowiednie detergenty sprawią, że materiał będzie szorstki i stwardnieje. Wyjaśniamy, jakich błędów nie popełniać.

Nowe ręczniki potrafią sprawić wiele radości. Nie tylko pięknie wyglądają, ale są też puszyste i przyjemne dla skóry. Szybko jednak mogą stracić na wartości, jeśli zostaną źle wyprane. Szorstki materiał może nas podrażnić, a koszt nowych ręczników dobrej jakości bywa bardzo wysoki. Zastosuj się do kilku prostych zasad, by zachować ich puszystość na dłużej.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Podstawową instrukcję znajdziesz na metce

Niezależnie od tego, co chcemy wyprać, w pierwszej kolejności należy sprawdzić metkę. Dotyczy to również ręczników. Znajdziemy na niej instrukcję, w jaki sposób najlepiej prać dany materiał, by nie stracił jakości. Przy ręcznikach najczęściej pojawiają się takie zalecenia: 

  • odpowiednia temperatura do prania ręczników to od 40 do 60 stopni Celsjusza,
  • nie używaj proszków i wybielacza,
  • pierz ręczniki przynajmniej raz w tygodniu,
  • segreguj ręczniki kolorystycznie przed włożeniem ich do pralki. 

Stosując się do tych zasad, ręczniki zachowają swoją puszystość na dłużej. Jeśli jednak zaczną się robić szorstkie, warto wypróbować kilka prostych trików.

Pranie Jak sprawdzić, czy ilość ubrań w pralce jest odpowiednia? To proste!

Jak prać ręczniki, żeby były puszyste? Pomogą te sprawdzone produkty

Producenci ręczników zalecają niestosowanie proszku do prania. Zamiast tego warto sięgnąć po produkty, które mamy w domu. Miękkość ręcznikom przywróci ocet i soda oczyszczona. Trzy łyżki sody rozpuść w wodzie i wlej do pojemnika na płyn do płukania. Bezpośrednio do bębna wlej trochę octu, by zmiękczył ręczniki. Zamaskuje on także zapach stęchlizny, który jest częstym efektem prania grubego materiału. Po zastosowaniu tych produktów wyjmiesz z pralki nie tylko świeże, ale też puszyste ręczniki.

wlewnie płynu do pralki Wrzuć go do prania, a zaoszczędzisz pieniądze. Pomysłowy trik

Jak wybielić poszarzałe ręczniki? Pomoc znajdziesz w apteczce

Domowe produkty mogą zastąpić nie tylko detergenty do zmiękczenia ręczników, ale także do ich wybielenia. Wybielacz w pralce może utwardzić materiał i spowodować, że będzie on szorstki w dotyku. By tego uniknąć, sięgnij do domowej apteczki. Do przywrócenia koloru wystarczy aspiryna. Rozpuść 5 - 10 tabletek w wiadrze z 5 l wody. Mocz w nim ręczniki przez około 8 godzin, a następnie wybierz w pralce. Po wysuszeniu ręczniki będą wyglądać jak nowe. 

Więcej o: