Używasz go do włosów, a tym razem pokryjesz nim meble. To genialny sposób na kurz w domu

Jak pozbyć się kurzu? Niestety, kurz na meblach pojawia się już po kilku dniach od wytarcia. Jeśli chcesz wygonić go z półek i szafek na dłużej, wypróbuj ten banalny trik. Sięgnij po produkt, który zazwyczaj używasz do włosów.

Jego użycie jest szybkie i proste, a co najważniejsze niedrogie. O czym mowa? O znanym produkcie do włosów, który swoje zastosowanie znajdzie też podczas sprzątania. Efekty mogą zaskoczyć.

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na kurz na meblach? Lakier do włosów załatwi sprawę

Spryskanie mebli lakierem do włosów to świetny sposób na alternatywne wykorzystanie tego produktu do włosów. Sprawdza się idealnie nie tylko przy kurzu, ale również, jeśli w twoim domu są zwierzęta. Skutecznie i na dłużej pomaga usunąć z mebli kurz oraz sierść psa czy kota. Po zastosowaniu tej metody pojawianie się zabrudzeń zajmuje o wiele dłużej, dzięki czemu będziesz mieć ponad tydzień spokoju od wycierania mebli. Jedyne co musisz zrobić to sprzątnąć kurz przy pomocy na przykład gliceryny, a następnie spryskać meble cienką warstwą lakieru. Pamiętaj, że zbyt gruba powłoka z lakieru może odbarwić meble i pozostawić na nich lepką warstwę. Wystarczy ten sposób stosować raz na 2-3 tygodnie i cieszyć się meblami bez kurzu na co najmniej tydzień.

lampki choinkowe Jak szybko założyć lampki choinkowe? Tiktokerka pokazała jak to zrobić

Inne zastosowania lakieru do włosów. Lakier do włosów jako konserwator

Szukasz sprawdzonej metody do zabezpieczenia dzieł sztuki w swoim domu? Czas sprawia, że obrazy powoli tracą swój wygląd, a kolory blakną. W celu ich konserwacji świetnie sprawdzi się lakier do włosów, używają go nawet profesjonalni malarze do zabezpieczenia swoich dzieł. Tak spreparowane obrazy mają bardziej wyraziste kolory i mniej osiada na nich kurz, który również przyczynia się do niszczenia ich powierzchni. Wystarczy spryskać lakierem czystą ściereczkę i delikatnie przetrzeć nią obraz.

Seans 'Kevin sam w domu' Top 4 filmów świątecznych. Co obejrzeć w okresie Świąt?

Lakier do włosów na firanki. Dłużej zachowają świeżość

Prasowanie firan jest kłopotliwe, wiele osób chcąc go uniknąć, decyduje się na powieszenie ich na karniszach od razu po praniu, licząc, że wilgotny materiał sam się rozprostuje. Niestety, efekt często nie zaspokaja oczekiwań, a tkanina jest pełna niechlujnie wyglądających zagnieceń. Jednak jest na to sposób! Tuż po zawieszeniu wilgotnych zasłon trzeba je spryskać lakierem do włosów, który stworzy usztywniającą warstwę, dociąży i rozprostuje ona materiał. Dodatkowo spryskanie firan lakierem, znacząco wydłuży ich świeżość, co pozwoli ograniczyć częstotliwość ich prania. Niewidzialna, zabezpieczającą powłoką, będzie zapobiegać przed brudzeniem się materiału i ochroni go przed osiadaniem kurzu czy włosów.

Gałka od kaloryfera Co na suche powietrze? Domowy nawilżacz powietrza rozwiąże problem

Więcej o: