Dekoracje świąteczne 2022. Jak tanio i z klasą samodzielnie udekorować dom na święta?

Ozdoby świąteczne DIY to doskonały sposób na tanie udekorowanie domu. Podpowiadamy, jak wprowadzić świąteczną atmosferę do mieszkania za sprawą samodzielnie wykonanych dekoracji. Nie tylko jest to najtańszy sposób dekoracji domu, ale też ekologiczny. Te ozdoby zachwycą całą twoją rodzinę!

Choć może się wydawać, że samodzielne przygotowanie eleganckich ozdób świątecznych jest trudne, to wcale nie musi takie być. Dzięki naszym pomysłom wyczarujesz przepiękne dekoracje, które będą zachwycać tak jak te ze sklepów.  

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam

Ozdoby świąteczne DIY. Dekoracje do domu 

Piękne ozdoby świąteczne zrobisz z szyszek, które bez trudu znajdziesz podczas spaceru po lesie lub parku. Co możesz z nich wyczarować? Po pierwsze bombki. Wystarczy oczyścić szyszki i spryskać je sztucznym śniegiem lub pomalować farbą, a następnie na jej czubku związać kokardę i gotowe. Pomalowane szyszki możesz także postawić na szafkach oraz pułkach, doskonale będą się prezentować także, jako element świątecznego stroika. Oczyszczone szyszki są dekoracyjne i bez dodatkowego upiększania. Będą się wspaniale prezentować na tacy, na której znajdują się także świeczki oraz inne ozdoby. 

Ozdoby świąteczne. Dekoracje do salonu 

Idealną dekoracją do pokoju dziennego będzie wieniec bożonarodzeniowy. Do jego stworzenia będziesz potrzebować:  

  • obręczy wykonanej ze słomy,
  • gałązki świerku lub jodły,
  • wstążki,
  • szyszek,
  • suszonych plastrów pomarańczy,
  • lasek cynamonu, 
  • cienkiego drucika,
  • kleju na gorąco,
  • nożyczek. 

Wieniec bożonarodzeniowy na drzwi. Jak go przygotować? 

Przygotowywanie wieńca zacznij od przycięcia gałązek, tak aby miały około 10-15 centymetrów. Zacznij układać je na obręczy, jedna przy drugiej i ciasno zwiąż je druciakiem, powtarzaj czynność, aż cała obręcz zostanie zasłonięta przez gałązki. Kolejnym krokiem będzie przyklejenie do gałązek suszonych pomarańczy, lasek cynamonu oraz szyszek klejem na gorąco. Później zawiąż kokardę ze wstążki i przyklej ją klejem na czubku wieńca. Na koniec zrób z kolejnego kawałka wstążki pętelkę i przyklej z tyłu wieńca. Teraz możesz go zawiesić na haczyku lub przywiązać do karnisza. Wieniec możesz także postawić na stole, w jego środek warto postawić dużą świecę lub choinkę. 

Więcej o: