Jak naostrzyć nóż bez ostrzałki? Będzie ostry jak brzytwa! Użyj znanych, domowych przedmiotów

Warto co jakiś czas naostrzyć noże, które masz w kuchni. Jednak wcale nie jest wymagana profesjonalna ostrzałka! Wystarczą proste domowe triki, a ostrza będą zupełnie jak nowe. Podpowiadamy, jak naostrzyć nóż bez ostrzałki.

Jeśli twoje noże są tępe, najwyższy czas je naostrzyć. Nie jest ci jednak wcale potrzebna profesjonalna ostrzałka. Wystarczą proste triki, a twoje noże będą ostre jak te prosto ze sklepu. Wykorzystasz do tego folię aluminiową i parapet. Efekty cię zaskoczą.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Domowe sposoby na ostrzenie noży. Wykorzystaj kamienny parapet

Czasem każdy nóż należy naostrzyć. Z biegiem czasu każdy niestety zaczyna się stępiać. Jednak nie trzeba sięgać po profesjonalne ostrzałki. Jeśli masz w domu kamienne parapety, będą one idealnym rozwiązaniem. Wystarczy wykorzystać je dokładnie tak jak ostrzałki. Pocieraj ostrze o krawędź parapetu, na przemian, tak aby równomiernie naostrzyć nóż. Proces jest trochę czasochłonny, ale po parunastu minutach powinno się udać. Noże będą zupełnie jak nowe.

Jak naostrzyć nóż bez ostrzałki? Sięgnij po ceramiczny kubek

Jeśli nie masz w domu kamiennych parapetów, nic straconego. Jeżeli posiadasz ceramiczny kubek, to również nie potrzebujesz profesjonalnej ostrzałki. Ten materiał jest doskonały do tego procesu. Pamiętaj jednak, że kubek nie może być pomalowany, ponieważ zabieg może zniszczyć wzory. Weź kubek i pocieraj ostrze raz z jednej raz z drugiej strony. Może to chwilę potrwać, ale po chwili noż będzie ostry jak brzytwa.

Jak szybko naostrzyć noże? Folia aluminiowa może pomóc

Jeśli nie masz kamiennych parapetów ani żadnej ceramiki w domu, ostatecznym rozwiązaniem może być folia aluminiowa. Jednak to również jest bardzo skuteczne. Pamiętaj jednak, aby sięgać po tę metodę w momencie, kiedy noże jeszcze nie są zbyt tępe. Weź trochę folii aluminiowej i złóż tak, aby na sobie leżało kilka warstw. Następnie po prostu pokrój ją nożem. Dzięki temu ostrza będą naprawdę ostre. 

Więcej o: