Pamiętasz przedmioty codziennego użytku z czasów PRL? Niektóre z nich są dziś warte fortunę

Kryształy z PRL, meblościanki, półkotapczany, syfony na naboje czy pralki typu "Frania" były niegdyś przedmiotem pożądania milionów Polaków. Obecnie wracają do łask i nierzadko są warte fortunę. Masz w domu te oryginalne przedmioty z PRL-u? Kolekcjonerzy mogą zapłacić za nie krocie!

Przedmioty z czasów PRL-u można znaleźć na różnych portalach aukcyjnych. Kolekcjonerzy na potęgę skupują różne stare przedmioty z tych czasów.

Zobacz wideo Zakochani w sobie bohaterowie zderzają się, niczym bohaterowie Titanica, z "górą lodową" wielkiej historii". "Marzec '68" [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Magnetofony kaseciaki, ręczne odkurzacze, kryształowe popielniczki, charakterystyczne abażury i inne przedmioty codzienne użytku są znowu na topie. Zobacz, może masz je w szafie, piwnicy czy na strychu. Niektóre z nich są warte fortunę!

Rodzinne pamiątki i przedmioty codziennego użytku z czasów PRL mogą okazać się cenne. Sprawdź, czy nie zalegają ci w domu

Na wielu aukcyjnych serwisach można znaleźć oferty kupna i sprzedaży przedmiotów z epoki PRL-u. Niektóre meble, gadżety lub sprzęty osiągają rekordowe ceny, w które aż trudno jest uwierzyć. Zobacz, może masz te rzeczy w szafie, piwnicy czy na strychu, a nawet o tym nie wiesz?

Bromierzyk, nawiedzona wieś pod Warszawą Bromierzyk, nawiedzona wieś pod Warszawą. Ludzie boją się tam chodzić

Kule disco, kasety, farelka, prodiż, buty Relaxy, zegarek z kalkulatorem, to tylko niektóre z przedmiotów poszukiwanych na internetowych aukcjach. Warto przyjrzeć się swoim zasobom i przetrząsnąć strychy lub piwnice, w których od dekad składowane są niepotrzebne przedmioty. Niektóre z nich mogą okazać się bardzo cenne.

Moda na rzeczy z epoki PRL. Skąd się wzięło to zjawisko?

Jakiś czas temu powróciła moda na wzornictwo i przedmioty vintage właśnie z lat 50., 60., 70. i 80. Wiąże się to z sentymentem wielu osób do przedmiotów, które pozornie odeszły już w niepamięć a przypominają czasy dzieciństwa. Kryształowe naczynia, dziergane serwety na telewizor, materiałowe abażury, szklanki w koszyczku, elektryczne młynki do kawy czy ręczne maszynki do mielenia mięsa były nieodzownym elementem wyposażenia domu naszych rodziców i dziadków.

essa co to co znaczy essa młodzieżowe słowo roku słowo roku 2022 co oznacza essa młodzieżowe słowo roku 2022 essa slang co znaczy słowo essa essa znak co oznacza słowo essa essa definicja essa skąd się wzięło Głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznacza słowo essa?

Choć dla niektórych nadal są symbolem złego gustu, obecnie można je w wielu polskich galeriach czy internetowych aukcjach, gdzie osiągają zawrotne ceny.

Więcej o: