Najlepsze sposoby na zaparowane okulary zimą. Ten produkt za kilka zł rozwiąże problem na zawsze

Osoby, które noszą okulary jesienią i zimą nawet kilka razy w ciągu dnia muszą ściągać je z nosa i wycierać chusteczką parę. Co zrobić, żeby okulary nie parowały? Wystarczy zaopatrzyć się w aptece w jeden produkt za kilka złotych i przetrzeć nim szkła.

Część osób nosząca okulary decyduje się na założenie na nie specjalnej powłoki - hydrofobowej i oleofobowej. Dzięki niej para nie osadza się na szkłach, jednak jest to kosztowne rozwiązanie. Na szczęście istnieje kilka tanich sposobów, aby para nie osadzała się na okularach zimą.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Dlaczego okulary parują? Triki na parujące okulary 

Para na okularach pojawia się, kiedy wchodzimy z zimnego podwórka do ciepłego pomieszczenia. Wtedy na szkłach osadzają się cząsteczki wody tworzące parę. Często osadzanie się pary na okularach może być spowodowane nieprawidłowym ułożeniem oprawek na naszej twarzy. Ważne jest, aby okulary nie opierały się na policzkach, ani nie przylegały do kości czołowej. Jeśli zauważyłeś, że twoje oprawki nie są odpowiednio dopasowane do twarzy, warto udać się do optyka, który wprowadzi drobne poprawki. To powinno zmniejszyć częstotliwość osadzania się pary na okularach

Sposoby na zaparowane okulary. Sięgnij po ten produkt z apteki 

Odpowiednia pielęgnacja oprawek możesz zapobiec osadzaniu się pary na szkłach. Jednym ze sposobów na pozbycie się zaparowanych okularów jest umycie szkieł mydłem w płynie i pozostawienie go na nich do wyschnięcia. Następnie przetrzyj szkła szmatką, aby pozbyć się zaschniętego produktu. Inną opcją jest użycie gliceryny. Dostaniesz ją w każdej aptece za kilka złotych. Glicerynę nałóż na szmatkę, przetrzyj okulary i wypoleruj je do sucha. Dopóki cząsteczki gliceryny będą znajdować się na szkłach, nie osadzi się na nich para.

Więcej o: