Weź szklany słoik i zanieś go do łazienki. Postaw go obok wanny, a popularny problem zniknie

Weź słoik do łazienki i postaw go obok wanny. Choć pomysł może wydawać się trochę dziwny, to będzie naprawdę pomocny. Słoik ma naprawdę wiele zastosowań i nie służy tylko do przechowywania przetworów. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego warto postawić go obok wanny, spieszymy z odpowiedzią.

Słoiki mogą mieć znacznie więcej zastosowań niż tylko w robieniu przetworów. Jeśli weźmiesz jeden i zaniesiesz go do łazienki, będzie mógł pomóc ci w codziennych czynnościach. Może zdziałać prawdziwe cuda. Efekty na pewno cię zaskoczą.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Weź słoik do łazienki i postaw go obok wanny. Pomoże ci w myciu włosów

Słoiki mają znacznie więcej zastosowań niż tylko wyrabianie przetworów. Jeśli postawisz jeden obok wanny, bardziej świadomi zadbasz o włosy. Według wielu "włosomaniaczek" przed nałożeniem szamponu warto go najpierw rozcieńczyć wodą. Do tego idealnym narzędziem będzie słoik. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie ci umyć skórę głosy, a w dodatku szampon nie będzie zbyt intensywny. Podążaj za poniższą instrukcją, a włosy ci podziękują:

  1. Wlej do słoika, tyle szamponu ile zwykle używasz na co dzień, 
  2. Następnie wlej trochę wody, aby rozcieńczyć specyfik,
  3. Kiedy lekko się spieni, wylej miksturę na skórę głowy i zacznij ją masować,
  4. Następnie spłucz wszystko wodą.

Dla osób, które mają delikatną skórę głowy, ten sposób będzie prawdziwym zbawieniem. Co więcej, nic straconego, jeśli wlejesz zbyt wielką ilość szamponu. Wystarczy, że zakręcisz słoik i wykorzystasz miksturę podczas kolejnego mycia głowy.

Jak często należy myć włosy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, co ile czasu powinno się umyć głowę. Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Jednak zasada jest dość prosta. Jeśli uważasz, że twoje włosy potrzebują odświeżenia, po prostu je umyj. To najprostsza i najskuteczniejsza zasada, na zachowanie dobrej kondycji pasm. Pamiętaj jednak, że zbyt częste mycie może spowodować szybszą produkcję sebum, a co za tym idzie szybsze przetłuszczanie się włosów. Najlepiej skonsultować się z fryzjerem, który podpowie, jaki szampon będzie najlepszy i co jaki czas go używać.

Więcej o: