W ilu stopniach prać firanki i jak je wybielić? Sprawdzone wskazówki, aby już zawsze były jak nowe

Jak wybielić firanki i w jakiej temperaturze prać firanki? Te pytania są w ostatnim czasie często zadawane w związku z okresem porządków przedświątecznych. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę, w jaki sposób pierzesz firanki, ponieważ możesz im bardzo zaszkodzić. Oto cenne wskazówki.

Firanki towarzyszą nam w domach od dawien dawna. To właśnie dzięki nim możemy wpuścić do domu naturalne światło bez pokazywania się wszystkim sąsiadom. Raz na jakiś czas, warto wyprać firanki. Taki okres zdarza się najczęściej przed świętami, gdy chcemy, aby cały dom był idealnie czysty. Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałych firankach? Pamiętaj też o odpowiedniej temperaturze prania. Firanki najlepiej prać w 30-40 stopniach, aby zachowały dawny wygląd.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak wybielić firanki? Te sposoby odmienią Twoje życie

Nieprane za często firanki mogą zmienić odrobinę swój biały kolor w odcień szarości. W takiej sytuacji warto skorzystać z wyprania firanek w odpowiednich produktach chemicznych przeznaczonych do prania i płukania tego typu tkanin. Jeśli nie masz takich produktów lub produkty w domu nie radzą sobie z zabrudzeniem, możesz zanieść firanki do pralni, gdzie otrzymają one drugie życie.

Domowe sposoby na wybielenie firanek. Efekty zaskoczą Cię od razu

Ubrudzone od różnych zanieczyszczeń firanki są czymś na porządku dziennym. Jeszcze kilka lat temu na rynku nie było dostępnych tak wielu produktów do prania i wybielania tkanin. Niegdyś korzystano z domowych sposobów, które aktualnie również są znane i lubiane. Jednym ze sposobów na wybielenie firanki jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy, że dodasz łyżeczkę sody do prania, a efekty przyjdą same! Dobrym sposobem jest również namoczenie wypranych firan w wodzie z solą kuchenną.

Czy da się wybielić firanki sokiem z cytryny? Ten sposób może Cię zaskoczyć

Wybielanie firanek sokiem z cytryny prawdopodobnie było znane już przez nasze prababcie. Jeśli chcesz wybielić w efektowny sposób swoje firanki, przed praniem przygotuj miskę z wodą oraz z sokiem z cytryny. Namocz firanki przez około 20 minut, a następnie ciesz się białymi oraz świeżo pachnącymi firankami!

Więcej o: