Trawa pampasowa w donicy i ogrodzie zimą. Te metody uprawy są kluczowe, aby mogła przetrwać

Trawa pampasowa w donicy, to wspaniała dekoracja. Zasiana, będzie stanowiła fantastyczne uzupełnienie ogrodu. Choć we wnętrzach może stać jedynie w wazonie, to w ziemi może rosnąć cały rok. Wystarczy o nią tylko odpowiednio zadbać, a będzie się pięknie rozwijać. Zobacz, jakie sprawdzone rady mają dla ciebie ogrodnicy.

Trawa pampasowa to wspaniała ozdoba ogrodu. Jednak należy o nią odpowiednio zadbać. Jeśli sprawdzisz te rady ogrodników, roślina będzie cię cieszyć cały rok. Wystarczy tylko trochę zaangażowania, a trawa pampasowa będzie bujnie rosła.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Jak uprawiać trawę pampasową? To wcale nie jest trudne

Trawa pampasowa nie jest wymagająca w uprawie. Tak naprawdę można nawet ograniczyć się tylko do podlewania, choć jak wiadomo, im lepiej o nią zadbasz, tym piękniej i bujniej urośnie. Zadbaj o miejsce, gdzie roślina dostanie sporo słońca i będzie osłonięta od wiatru. Trawa pampasowa doskonale zniesie suszę przez krótki czas, jednak staraj się, aby nie był zbyt długi. Idealne warunki dla rośliny to lekko zwilżona ziemia i regularne podlewanie. Jeśli chcesz utrzymać odpowiednią wilgoć w podłożu, możesz dodać do gleby na przykład korę sosnową. Pamiętaj także o nawożeniu. Wieloskładnikowy nawóz mineralny o sporej zawartości azotu, będzie najlepszym wyborem. Co parę lat, wspomóż również glebę kompostem lub obornikiem. Warto także mniej więcej co 2 lata przycinać trawę, o około 15 cm. 

Jak przezimować trawę pampasową? Nie wymaga żadnych trudnych zabiegów

Wielkimi krokami zbliża się zima, a nawet spadł już pierwszy śnieg. To ostatni moment, aby pomyśleć o tym, jak zadbać o trawę pampasową zimą. Jednak nie wymaga ona wcale żadnych skomplikowanych zabiegów. Wystarczy osłonić ją przed zimnem. Podwiąż wszystkie liście do góry. Do gleby dodaj grubą warstwę, o wysokości nawet 20 cm, suchych liści, torfu, lub słomy. Następnie okryj wszystko agrowłókniną. Dzięki temu trawa pampasowa przetrwa zimę i zachwyci cię na nowo wiosną. 

Trawa pampasowa w donicy. Jak dbać o nią w domu?

Jeśli decydujesz się na uprawianie trawy pampasowej w donicy, pamiętaj, aby zadbać o miejsce słoneczne i osłonięte od wiatru, ponieważ długie źdźbła są łamliwe. Roślina preferuje żyzne, głębokie i próchniczne gleby, które nie wysychają latem i są dobrze przepuszczalne. Uważaj, aby nie było jej zbyt mokro.

Więcej o: