Ukryta funkcja deski sedesowej. Dzięki niej domowe porządki będą znacznie łatwiejsze

Niewiele osób wie, że deska sedesowa może posiadać ukrytą funkcję. Dzięki niej sprzątanie zabrudzeń będzie o wiele prostsze. Ten prosty trik sprawi, że zaoszczędzisz czas na sprzątaniu, a samo szorowanie toalety będzie bardziej skuteczne niż dotychczas.

Najważniejszą częścią sprzątania łazienki jest toaleta i deska sedesowa. Właśnie tam zbiera się największa ilość bakterii. Niewiele osób jednak wie, że deska ma pewną ukrytą funkcje, która sprawi, że czyszczenie toalety będzie o wiele prostsze i dokładniejsze.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Ukryta funkcja deski sedesowej. Sprawdź, czy też ją masz

Każdy, kto kiedykolwiek czyścił toaletę, dobrze wie, jak ciężko jest się dostać do niektórych zakamarków. Dzięki tej funkcji, o której wie niewiele osób, będzie to o wiele łatwiejsze. Długo nieczyszczone powierzchnie sprzyjają gromadzeniu się osadu i zwiększeniu ilości zarazków i bakterii. Żeby je doczyścić, sprawdź, czy twoja deska ma tą schowaną funkcję. Wystarczy, że zlokalizujesz zawiasy, na których zawieszona jest klapa. 

To najgorsze, co możesz zrobić z autem na mrozie. Rdza zniszczy karoserię To najgorsze, co możesz zrobić z autem na mrozie. Rdza zniszczy karoserię

Gdzie szukać tajemniczego przycisku. Zdziwisz się gdzie jest 

Przycisk ten służy do szybkiego demontażu deski, dzięki czemu można szybko i dokładnie wyczyścić obrzeża muszli klozetowej. Ponadto zdemontowaną deskę można starannie umyć płynem bądź octem pod bieżącą wodą. Te tajemnicze przyciski znajdują się na spodzie deski tuż przy metalowym mocowaniu. Wystarczy je przycisnąć i zamknąć muszlę. Wtedy bez użycia siły można zdjąć deskę. Nie każda jednak ma taką funkcję, dlatego staramy unikać ciągnięcia jej na siłę.

Rośliny, które mogą pomóc uchronić się przed pleśnią i zarodnikami (zdjęcie ilustrujące) Sekretny patent ogrodników, o którym ci się nie śniło! Rośliny odżyją

Domowe sposoby na czyszczenie toalety. Musisz je wypróbować

Toaletę należy czyścić często i starannie, aby pozbyć się osadu z kamienia i zachować ją w higienicznej czystości. Najczęściej sięgamy po chemiczne rozwiązania w celu wyszorowania jej wnętrza. Jednak środki sklepowe są stosunkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia, warto spróbować domowych alternatyw. Pasta z sody oczyszczonej i octu jest niezawodnym sposobem na walkę z brudem i kamieniem. Wystarczy 2 łyżki sody oczyszczonej wymieszać w pojemniku z 2 łyżkami białego octu. Po wystąpieniu reakcji chemicznej, z powstałego roztworu należy uformować gęstą masę. Za pomocą gąbki nanieść masę na zabrudzenia w muszli klozetowej i odczekać około 30 minut. Po tym czasie należy spłukać wodę. Mieszanka ta idealnie sprawdzi się na kamień.

Zaparowana szyba Co na zaparowane okna w domu? Zamiast na twarz, połóż na szybę

Więcej o: