Dzień Sernika to nie wszystko! Te nietypowe dni w kalendarzu 2023 na pewno cię zaskoczą

Nietypowe święta, czyli takie, o których niewiele osób słyszało. Niektóre są całkiem nowe, a co za tym idzie - mało popularne. Kalendarz nietypowych świąt 2023 jest bardzo rozbudowany, ale warto go znać, aby niczego nie przeoczyć. Jest tyle okazji do świętowania!

Nietypowe święta w kalendarzu są często przez nas pomijane z niewiedzy. Tak naprawdę przez cały rok  prawie codziennie jest powód do jakiegoś świętowania. Dowiedz się, jakie nietypowe i ciekawe święta przyniesie nam 2023. Wcale nie chodzi o "urodziny Ani".

Zobacz wideo Czy to będą najdroższe święta od lat? Pytamy ekspertki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe święta zwierząt w 2023 roku. Tych wyjątkowych dni możesz nie znać

Świąt nietypowych związanych ze zwierzętami co roku przybywa. Dzieje się tak, ponieważ ludzie chcą uświadomić innym istnienie danych gatunków oraz poszerzać wiedzę na temat przyrody. Wiele osób celebruje i wie, kiedy jest między innymi dzień psa czy kota, jednak warto poszerzyć swoją wiedzę o bardziej oryginalne przykłady. Dwa nietypowe święta związane ze zwierzętami, które będziemy obchodzić już w 2023 roku to Dzień Pingwina, który przypada na 20.01 oraz  Dzień Ochrony Słoni świętowany 16.04.

Nietypowe święta jedzenia w 2023. Te daty mogą Cię uszczęśliwić

Jedzenie to czynność, która większości osób sprawia przyjemność. Ulubione słone lub słodkie przekąski, pyszna włoska pizza czy rozpływające się w ustach ciasto od babci. To wszystko jest tak pyszne, ale co za dużo to niezdrowo, prawda? Jednak jeśli akurat wypada święto pizzy lub sernika, to dlaczego by nie! Święto Pizzy obchodzone jest 09.02, więc warto zaplanować sobie na ten dzień wyjście do restauracji. Dzień Sernika przypada natomiast 30.07 – może odwiedziny u babci i wspólna celebracja? 

Romantyczne święta, o których nie masz pojęcia. Te przykłady cię zaskoczą

Miłość to cudowne uczucie w relacjach międzyludzkich, które należy celebrować nawet każdego dnia! W kalendarzu świąt nietypowych znajduje się wiele dni, podczas których można spotęgować miłość do drugiej osoby. Jednym z takich świąt jest Dzień Pocałunku obchodzony 28.12. Drugim ciekawym przykładem jest Dzień Wyznawania Miłości, który przypada na 20.08

Więcej o: