Uprawa kalanchoe. Ustaw roślinę w tym miejscu, a urośnie zielona i bujna! To dla niej idealne warunki

Jak pielęgnować kalanchoe? Roślina potrzebuje osobliwych warunków do życia. Kwiaty są w przeróżnych kolorach, więc możesz doskonale dopasować je do wnętrza swojego domu. Warto jednak wybrać takie miejsce, aby było dla kalanchoe najbardziej korzystne.

Kalanchoe posiada piękne kwiaty, które doskonale ozdobią twoje mieszkanie. Mają naprawdę wiele kolorów, więc na pewno doskonale się wpasuje. Ponadto sukulent jest naprawdę łatwy w pielęgnacji. Wystarczy, że zapamiętasz te kilka zasad, a kalanchoe będzie cieszyć twoje oczy długi czas.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Kalanchoe: jaka temperatura i oświetlenie będą najlepsze? Odpowiadamy

Kalanchoe nie ma zbyt wielki wymagań. Jednak jak każda roślina doniczkowa, wymaga, aby choć trochę o nią zadbać. Jeśli zrobisz to odpowiednio, będzie cieszyć twoje oczy przez długi czas. Kalanchoe potrzebuje naprawdę sporo światła. To roślina, którą możesz śmiało wystawić nawet na bezpośrednie słońce. Promienie będą nawet zabarwiać jej liście na czerwono. Idealnym miejscem będzie więc parapet, który jest najdłużej oświetlany. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, to sukulent dobrze poradzi sobie w około 20 stopniach Celsjusza. Zimą nie powinna ona też spaść poniżej 16 stopni Celsjusza, ponieważ może to bardzo zaszkodzić roślinie. Co więcej, może także doprowadzić do gnicia korzeni, jeśli ziemia, w której posadzisz kalanchoe, będzie zbyt wilgotna. Jak więc wygląda podlewanie?

 

Kalanchoe: jak często podlewać sukulent? Intensywne podlewanie to ogromny błąd

Jeśli zastanawiasz się, jak często podlewać kalanchoe, spieszymy z odpowiedzią. Sukulent nie wymaga zbyt wiele wody. Z tego powodu, hodowcom często zdarza się przelać roślinę, co prowadzi do gnicia jej korzeni. Roślina magazynuje wodę w liściach i łodygach i warto o tym pamiętać, zanim dostarczy się jej wodę. Przez większość roku sukulent wystarczy podlewać raz na dwa tygodnie, choć w okresie letnim można zwiększyć częstotliwość do jednego razu w tygodniu. Jeśli zauważysz, że liście więdną, będzie to oznaczać, że roślina ma zbyt wiele wody, więc pod żadnym pozorem nie dodawaj jej wtedy więcej.

Więcej o: