Pożółkłe ramy okienne błyskawicznie odzyskają kolor! Wymieszaj dwa produkty, a będą jak nowe

Ramy okienne po pewnym czasie żółkną. Aby przywrócić im dawną biel, nie trzeba kupować specjalnych detergentów. Jak doczyścić ramy okienne? Wystarczą dwa produkty, które masz w kuchni. Pomieszaj je, a problem pożółkłych ram okiennych zniknie.

Nadchodzą święta a z nimi wielkie sprzątanie. Wiele osób z pewnością zdecyduje się umyć okna. Jeżeli masz problem z pożółkłymi ramami, to prezentujemy rozwiązanie. Dzięki niemu w prosty, szybki i przede wszystkim skuteczny sposób przywrócisz im dawną biel. Efekt może cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego ramy okienne żółkną? Przyczyną może być zła pielęgnacja

Okazuje się, że często mycie ram okiennych wcale nie musi być dla nich dobre. Zwłaszcza jeżeli używa się do tego silnych środków. Widzisz w składzie rozpuszczalnik lub chlor? Te detergenty mogą powodować żółknięcie i niszczenie ram. Należy także unikać szorowania ich ostrymi lub twardymi czyścikami albo gąbkami. Stosowanie takich produktów może uszkodzić warstwę ochronną, a skutkiem jej utraty jest powstawanie rys. Przez to ramy będą bardziej podatne na opady atmosferyczne i promieniowanie słoneczne, czego skutkiem jest żółknięcie. 

Co na pożółkłe ramy okienne? Dodaj to do wody i przetrzyj

Aby pozbyć się brudu, warto zrobić detergent z bezpiecznych składników, które nie uszkodzą ram PCV. Do letniej wody dodaj około 90 ml octu i 30 ml soku z cytryny, a następnie wymieszaj. Tak przygotowany roztwór rozprowadź na zabrudzenia i po chwili umyj ramy. Pamiętaj, aby użyć do tego miękkiej ściereczki lub gąbki, aby nie uszkodzić plastiku. Jeżeli przeszkadza ci zapach octu, możesz dodać do domowego detergentu kilka kropel olejku eterycznego. 

Przebarwione ramy okienne. Jak poradzić sobie z problemem? 

Jeżeli mieszanka z octu i soku z cytryny nie usunie wszystkich plam, to mamy na to radę. W przypadku pożółkłych ram warto użyć sody oczyszczonej. Należy dodać ją do ciepłej wody i wymieszać, następnie weź miękką szmatkę i rozprowadź domowy specyfik na przebarwienia. Soda ma działanie wybielające, dlatego warto używać jej na problem z pożółkłymi ramami. Dodatkowo substancja zmiękcza wodę, co może wpłynąć na łatwiejsze pozbycie się osadu.

Więcej o: