Kiedy jest najkrótszy dzień w roku 2022 i jak długo będzie trwać? Słońca będzie jak na lekarstwo

Kiedy jest najkrótszy dzień w roku 2022? To już naprawdę niedługo. Zimą dzień staje się znacznie krótszy niż noc, co jest naturalnym zjawiskiem. Jednak ten będzie wyjątkowo krótki. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wypada i o której będzie zachód słońca, spieszymy z odpowiedzią.

Obecnie dzień staje się coraz krótszy, a noce coraz dłuższe. To naturalne zjawisko. Jednak jeden będzie wyjątkowo krótki. Jeśli chcesz wiedzieć, o której będzie zachód słońca i ile będzie trwał ten dzień, spieszymy z odpowiedzią. Sprawdź dokładną datę. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu

Kiedy jest najkrótszy dzień w roku 2022? Poznaj dokładną datę

Tego dnia dzień będzie najkrótszy. Będzie to przesilenie zimowe i początek astronomicznej zimy. Dokładna data to 21 grudnia. Bardzo szybko nastanie noc, a światło słoneczne będzie cieszyć nas naprawdę krótko.

Ile będzie trwać najkrótszy dzień w roku? Od kiedy zacznie przybywać dnia?

Wiesz już, kiedy wypadnie najkrótszy dzień w roku. Jednak czy chcesz dowiedzieć się, ile będzie trwać? Jeśli tak, to spieszymy z odpowiedzią. Najkrótszy dzień roku, będzie trwać zaledwie około 7 godzin. Dużo zależy od twojego miejsca zamieszkania. Różnica w rejonach Polski może wynosić nawet do kilkudziesięciu minut. Na przykład w Warszawie dzień będzie trwać 7 godzin i 42 minuty, a w Zakopanem aż 8 godzin i 11 minut. 

Od tego dnia dzień będzie stawał się dłuższy. Natomiast noc będzie coraz krótsza

Od 21 grudnia 2022 dzień będzie stopniowo się wydłużać. Noc natomiast będzie coraz krótsza. Do czerwca dzień będzie znacznie dłuższy niż teraz. Przesilenie letnie rozpocznie się 21 czerwca 2023 roku. Wtedy dzień będzie trwać aż około 17 godzin. Oczywiście jego długość, również będzie zależeć od tego w której części kraju będzie dokonywany pomiar.

Więcej o: