"Morsowanie" to dla niej za mało. Ta TikTokerka to królowa lodu! Robi to na oczach milionów

Filmy Eliny Makinen na TikToku obejrzało już ponad milion osób. Finka zdobyła popularność w internecie, gdy zaczęła publikować nagrania, na których drąży dziurę w zamarzniętym jeziorze, po czym wskakuje do wody. Jej osobliwa pasja robi wrażenie!

Niskie temperatury nie są jej straszne, a powiedzieć, że "morsuje" to za mało. Elina Makinen w wolnym czasie pływa w zamarzniętych jeziorach i czuje się przy tym, jak ryba w lodowatej wodzie. Relacje z tych aktywności publikuje w popularnej aplikacji TikTok, a jej filmy ogląda ponad milion osób.

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Fińska królowa lodu zdobyła popularność na TikToku. Jej filmy oglądają miliony

Elina na co dzień mieszka w Laponii. Swoją przygodę z TikTokiem rozpoczęła w 2019 roku. Na większości nagrań dziewczyna wskakuje do lodowatej wody i porusza ustami w rytm popularnych piosenek z aplikacji. Na niektórych filmach widać, jak dziewczyna drąży dziurę w zamarzniętym jeziorze, używając do tego piły lub wiertła. W rozmowie dla portalu Insider Elina powiedziała: 

Takie siedzenie w wodzie i czekanie, aż upłynie czas, może być nudne, dlatego pomyślałam, że będzie zabawnie, jeśli zacznę to nagrywań. Robienie filmów na TikToka przyszło naturalnie

Nie tylko hobby, ale też zdrowie. Dziewczyna nie pływa bez powodu

W rozmowie z portalem Insider Elina zdradziła, skąd pomysł na takie nietypowe hobby. Okazuje się, że na pierwsze nurkowanie w lodowatej wodzie wybrała się z rodziną, gdy miała tylko 5 lat. Tłumaczy, że mieszkańcy Finlandii są bardziej odporni na niskie temperatury, dlatego nie przeszkadza jej mróz. Elina zdradziła również, jak wygląda jej codzienna rutyna:

Pływam raz rano, ponieważ pomaga mi to rozruszać krążenie krwi. To sprawia, że czuję się energicznie. Następnie pływam ponownie w nocy i pomaga mi to uwolnić się od stresu. Zawsze po tym dobrze śpię.

Sukcesy nie tylko na TikToku. Prywatnie Elina kocha sport

Choć popularność zdobyła w internecie, to w życiu Elina bierze udział w wielu zawodach sportowych i to z sukcesami. Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Pływania w Lodzie. Nie tylko pływa, ale też startuje w zimowych zawodach triatlonowych "Ironman". W 2016 roku ustanowiła nawet rekord w pływaniu w lodzie na 1000 metrów.

 
Więcej o: