Masz rzadkie włosy? Dodaj do mycia kilka kropel, a staną się gęste i bardzo mocne

Chyba każdy chciałby mieć gęstą i bujną fryzurę. Rzadkie włosy z kolei są postrzegane jako mniej atrakcyjne, co wpływa na naszą pewność siebie. Co na rzadkie i słabe włosy? Nie trzeba się załamywać! Nawet jeśli natura potraktowała cię niesprawiedliwie, twoje włosy wciąż mogą być piękne. Podpowiadamy, o czym pamiętać.

Cienkie i rzadkie włosy niestety często są związane z naszymi genami. W tym przypadku pewnych granic nie przekroczymy. Oczywiście nadal możemy sprawić, że włosy będą wyglądały dużo lepiej! Istotna jest tu zarówno dieta, jak i prawidłowa pielęgnacja. Warto jednak zacząć od ustalenia, co dokładnie jest przyczyną rzadkich włosów i na tej podstawie podjąć odpowiednie kroki. Czasami wystarczą drobne zmiany, aby sprawić, by nasza fryzura znacznie się poprawiła.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Szukasz porad na piękne włosy? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rzadkie włosy: przyczyny. Niektórym z nich można zaradzić

Przyczyny rzadkich włosów mogą być różne. Jak zostało to już wspomniane, czasami są one cechą naturalną. Niekiedy mogą być również skutkiem nieprawidłowej diety, stresu, a nawet chorób. Także niewłaściwa pielęgnacja i zbyt częste zabiegi stylizacyjne mają niekorzystny wpływ, co może w rezultacie doprowadzić do przerzedzenia włosów. Jeśli masz problem z ustaleniem przyczyny swoich cienkich włosów, warto skonsultować się ze specjalistą.

Co na rzadkie włosy? Sprawdzone i proste sposoby jak wzmocnić włosy cienkie

Jeśli masz cienkie włosy, dobrze jest zadbać w pierwszej kolejności o prawidłową dietę. Dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów poprawi stan włosów, a dodatkowo wpłynie korzystnie także na inne części ciała i ogólne samopoczucie. Postaw przede wszystkim na produkty bogate w witaminy A, E i biotynę, a także cynk, żelazo, miedź i jod. Ponadto stosuj delikatne kosmetyki, najlepiej przeznaczone specjalnie do włosów cienkich i rzadkich. Pielęgnację możesz wesprzeć naturalnymi, domowymi sposobami, takimi jak olejowanie czy maseczka z drożdży.

Świetnym sposobem jest też wcierka z kropli żołądkowych praktykowana przy każdym myciu. Jedną kroplę produktu rozpuść w 2-3 łyżkach letniej wody. Wymieszaj i wetrzyj w skórę głowy, pamiętaj o masażu. Pozostaw na co najmniej 30 minut.

Najlepsze fryzury dla cienkich i rzadkich włosów. O czym należy pamiętać?

Niestety, mając rzadkie włosy, musimy zaakceptować, że nie każda fryzura będzie dla nich odpowiednia. Bardzo często popełnianym błędem jest cieniowanie włosów. Niektórzy niedoświadczeni fryzjerzy twierdzą, że optycznie zwiększy to objętość fryzury, ale efekt jest całkowicie odwrotny. Lepiej też zdecydować się na raczej krótsze cięcie i lekkie falowanie.

Więcej o: